Ja esat māju īpašnieks, kurš drīz varētu pārdot māju vai ieguldītāju naudā krājumos, obligācijās vai nekustamajā īpašumā, jums jāzina nodokļu veidlapa D sarakstā.

Nodokļu forma 1040 D tabulu izmanto, lai ziņotu par kapitāla pieaugumu ienākuma nodokļa mērķiem. Kapitāla pieaugums ir peļņa, kas gūta no ieguldījuma pārdošanas vairāk nekā pirkuma cena.

Tātad, ja jūs iegādājaties nekustamo īpašumu vai ieguldījumu īpašumu par 250 000 ASV dolāriem un pārdodat par 300 000 USD, jums ir kapitāla pieaugums 50 000 ASV dolāru apmērā. (Patiesībā mājokļa pārdošanas nodokļu aspekti ir nedaudz sarežģītāki.)

  • Maksājuma forma 1040 D grafiks

Nodokļu nolūkos jūsu galvenās mājas pirkuma cena ietver vairākas lietas, tostarp uzturēšanas izmaksas, pirkuma izmaksas un pārdošanas izmaksas, atskaitot uzkrāto nolietojumu.

Jūs varat arī izslēgt līdz pat 250 000 ASV dolāru peļņu, ja esat dzīvojis mājās 2 gadus vai vairāk. Ja jūs pārdodat māju ar peļņu, jums gandrīz noteikti ir jāapmierina nodokļu padomnieks, lai saņemtu padomu, kā samazināt savu atbildību.

D plānu ne tikai izmanto, lai ziņotu par kapitāla pieaugumu, pārdodot māju. To arī izmanto, lai ziņotu:

  • Kapitāla aktīva pārdošana vai apmaiņa, par kuru nav ziņots citā formā vai grafikā
  • Peļņa no nevēlamiem pārveidojumiem (kas nav saistīti ar negadījumu vai zādzību) no pamatlīdzekļiem, kas nav paredzēti uzņēmējdarbībai vai peļņai
  • Kapitāla pieauguma sadalījums, kas nav uzrādīts tieši 1040. veidlapas 13. rindā
  • Nekomerciāli slikti parādi

Izmantojot D sarakstu

Ja jums ir salīdzinoši vienkārša investīciju situācija, jūs, iespējams, varēsit virzīties uz D plānu paši vai ar tiešsaistes nodokļu pakalpojuma palīdzību. Tomēr, ja jūs pārdodat dažādus aktīvus, droša likme ir konsultēties ar profesionālu.

Papildus daudzām detaļām, kas ļauj sekot līdzi kapitāla pieaugumam, īstermiņa un ilgtermiņa peļņa tiek aplikta ar nodokļiem atšķirīgi, kas vēl vairāk sarežģī problēmu. Jūs nevēlaties palaist garām iespējas samazināt savu atbildību vai, vēl ļaunāk, nepareizi aprēķināt summu, kas jums ir jāmaksā, un jāpārtrauc maksāt procentus vai sodus.

Lai aizpildītu D sarakstu, jums vai jūsu grāmatvedim būs jāuzņemas rokasgrāmatā visi dokumenti, kurus jūsu brokeris ir nosūtījis jums par aktīvu pārdošanu, un visu, kas saistīts ar nekustamā īpašuma pirkšanas un pārdošanas izmaksām.

Kapitāla pieauguma plānošana

Tagad, kad mēs esam apsprieduši plānu D, ir pienācis laiks īsi apspriest, kā plānot savu ieguldījumu pārdošanu, aplūkojot kapitāla pieaugumu un zaudējumus. Pieņemsim, piemēram, ka jums ir nepieciešami 20 000 ASV dolāri, un jums tas ir tik daudz jāiegulda ieguldījumu aktīvos.

Mēs sakām, ka jūsu akciju skaits Widgets 'R' Us ir novērtējusi līdz $ 25000 no sākotnējā ieguldījuma $ 20,000, un jūsu ieguldījums Kingpin Bowling Supplies ir samazinājies līdz $ 15,000 no sākotnējā ieguldījuma $ 20,000. Widgets akciju 12 500 USD pārdošana un Kingpin akciju cena 7 500 USD apmērā kopumā sasniegtu nulli.

Tagad saprotiet, ka jums ir rūpīgi jāapsver šie lēmumi un jāapspriež tie ar savu brokeri. Jums jāņem vērā nodokļi, taču, ļaujot viņiem pilnībā noteikt, ka jūsu investīciju lēmumi var būt katastrofas recepte. Un jums vajadzētu nekad pārdodiet akcijas uzņēmumā, kuru jūs joprojām uzskatāt par labu izaugsmei un peļņai.

Bet, ja jūs esat pārliecināts, ka krājums, ko jūs turat, ir citrona un jūs meklējat labu laiku, lai to pārdotu, jūs, iespējams, varēsit izmantot šo pārdošanu, lai kompensētu kapitāla pieaugumu.

Komentāri Par Vietnē: