Šā gada 1. augustā es ieguldīju Ford (ticker: F) 25 000 ASV dolāru lielā mērā, balstoties uz zemo P / E attiecību (cenu un peļņas attiecību). Trīs mēnešu laikā akciju cena ir pieaudzis par aptuveni 25%, tādējādi ieguldot manu ieguldījumu vairāk nekā 30 000 ASV dolāru apmērā.

Protams, īstermiņa ieguvumi vai zaudējumi nav īsts investīciju pasākums. Mēs redzēsim, kā akciju dara pēc 25 gadiem, lai labāk novērtētu investīciju reālo kvalitāti. Bet tas dod mums iespēju apskatīt P / E attiecību un saprast, kā tā var informēt mūsu investīciju lēmumus.

Pareiza lietošana un P / E attiecība var palīdzēt noteikt, vai krājums ir beidzies vai nav pietiekami novērtēts. Tomēr nepareizi izmantots, un tāpat kā Pied Piper tas var novest pie nepareiziem rezultātiem. Tādēļ šodien mēs aplūkosim, kāda ir attiecība, kā tā tiek aprēķināta un kā jūs varat izmantot, lai pieņemtu saprātīgus lēmumus par ieguldījumiem.

Kāds ir P / E koeficients?

P / E attiecība ir vienkārši uzņēmuma akciju cenas salīdzinājums ar peļņu par katru akciju. Piemēram, uzņēmums, kas pārdod akcijas par 10 ASV dolāriem un nopelna 1 ASV dolāru par akciju, būtu P / E attiecība 10 (10/1). Ja uzņēmuma akciju cena pieaugs līdz 20 ASV dolāriem akcijai, tā P / E attiecība pieaugs līdz 20. Turpretim, ja akciju cena nokritās līdz 5 ASV dolāriem akcijai, tā P / E attiecība samazināsies līdz 5. Ja uzņēmuma peļņa uz vienu akciju pieaug līdz 2 ASV dolāriem, un tā akciju cena joprojām ir 10 ASV dolāri, tā P / E attiecība samazināsies līdz 5 (10/2).

Ja jūs esat sekoja sev, jūs zināt, ka P / E attiecība virzās tajā pašā virzienā kā akciju cena un pretējā virzienā peļņa par akciju:

  • Palielinoties akciju cenai, P / E attiecība palielinās
  • Tā kā akciju cena samazinās, P / E attiecība samazināsies
  • Palielinoties uzņēmuma peļņai, P / E attiecība samazinās
  • Tā kā uzņēmuma peļņa samazinās, P / E attiecība palielinās

P / E tiek dēvēts arī par "vairākkārtēju", jo tas parāda, cik daudz investori ir gatavi maksāt par katru ieņēmumu dolāru. Ja uzņēmums veic tirdzniecību ar P / E vairāk nekā 15, interpretācija ir tāda, ka ieguldītājs ir gatavs maksāt 15 ASV dolāru par tekošās peļņas $ 1.

Investīciju kopienā uzņēmumi ar lielākām P / E attiecībām visticamāk tiek uzskatītas par "riskantām" investīcijām nekā tās, kurām ir zemas P / E attiecības, jo pārējās lietas ir vienādas, jo liels daudzums norāda, ka tirgū ir lielas cerības uz uzņēmums, un tāpēc akciju.

Citiem vārdiem sakot, augstāka P / E attiecība nozīmē, ka ieguldītāji ir gatavi maksāt vairāk par katru neto ienākumu vienību, tāpēc krājums ir dārgāks nekā viens ar zemāku P / E attiecību.

Ja tas viss šķiet mazliet savrups, ir vienkāršs veids, kā interpretēt šo attiecību. P / E attiecība vienmēr ir vienāda ar to gadu skaitu, kāds būtu jāņem par peļņu par akciju, lai tas būtu vienāds ar pašreizējo akciju cenu. Tātad, ja koeficients ir 20, pašreizējo peļņu vajadzētu ņemt 20 gadus, līdzinās pašreizējai krājuma cenai. Padomā par to, ka nākamreiz nopērkot krājumus ar P / E attiecību 200!

Kā tiek aprēķināts P / E koeficients?

Kaut arī vispirms tiek uztverts, ka cenas un peļņas attiecība šķiet vienkārša, šim salīdzinājumam faktiski ir daudz vairāk nekā acu priekšā. Lai iegūtu derīgu P / E, jums ir vajadzīgi pareizi dati. Tātad pieņemsim ātri izpētīt katru attiecības komponentu.

Cena

Cena šķiet vienkārša. Vienkārši paņemiet akciju pašreizējo cenu. Lielākajai daļai akciju tas ir tik vienkārši. Piemēram, Ford ir aktīvi tirgota akcija, tāpēc varat būt pārliecināti, ka akciju cena atspoguļo tirgus vērtības novērtējumu uzņēmuma vērtībā.

Tomēr attiecībā uz plānotiem akcijām cena var neatspoguļot uzņēmuma vērtību. Tātad, ja novērtēsiet mazos uzņēmumus ar mazu tirdzniecības aktivitāti, rūpīgi apsveriet šīs proporcijas cenu komponentu.

Ieņēmumi

Peļņa var būt izaicinājums. Vai jūs izmantojat ieņēmumus no pēdējiem divpadsmit mēnešiem (saukti par divpadsmit mēnešiem vai ttm uz īsu laiku), prognozējamo peļņu nākamajiem divpadsmit mēnešiem vai kaut ko citu?

Kad es skatos uz P / E attiecību, ir jāizmanto ttm peļņa. Uzņēmums, kas novērtē uzņēmuma nākotnes sniegumu, vislabāk ir viltīgs. Ņemot vērā uzņēmuma nākotnes izredzes, ir svarīgi, bet, balstoties uz vēsturiskiem rezultātiem, kā analīzes sākumpunkts, tiek novērsti guesswork.

Kāpēc salīdzināt kopējo cenu ar ieņēmumiem?

Pirms mēs vēršam uzmanību uz to, kā jūs varat izmantot šo koeficientu savās investīcijās, ir vērts jautāt, kāpēc salīdzinām akciju cenu ar ieņēmumiem vispirms. Vispirms atbildēsim uz šo jautājumu mazā biznesa kontekstā.

Iedomājieties, ka jūs vadāt savu biznesu no savas mājas. Jūs gūstat ieņēmumus, izmaksājiet izdevumus un kabatās, kas ir palicis. Jūsu ieņēmumi ir būtisks finanšu elements jūsu uzņēmuma panākumiem. Lai gan lielāki ieņēmumi var būt mērķis, tie jums nedaudz labi, ja jūsu izmaksas pieaugs par tādu pašu summu. Citiem vārdiem sakot, tas ir tas, ko jūs ievērojat pēc izdevumiem.

Tas pats attiecas uz lieliem, publiski tirgotiem uzņēmumiem. Lai gan kā ieguldītājiem mums nav tiešas piekļuves uzņēmuma peļņai, galu galā mēs to ieguldām. Un tas rada jautājumu - cik daudz mums jāmaksā par uzņēmuma peļņu? Savukārt šis jautājums atgriežas pie P / E attiecības. Jo augstāks ir P / E, jo vairāk mēs maksājam par šīs uzņēmuma ieņēmumiem.

Vai P / E ir pārāk augsts?

Akciju tirgum ir dažādas P / E attiecību interpretācijas. Tas ir visnoderīgākais, analizējot P / E koeficientus, lai salīdzinātu ābolus ar āboliem, t.i., salīdzinot automobiļu ražotāja un tehnoloģiju kompānijas P / E attiecību, nav lietderīgi, jo šīs nozares ir pilnīgi atšķirīgas.

Turpmākā vēsturiskā tabula ir tikai orientējoša un nevar būt vadlīnijas, bet tā var palīdzēt vadīt ieguldītāja domāšanas procesu un nodot to interpretējošās spējas. Jāatzīmē, ka P / E attiecības jāņem vērā, ņemot vērā ekonomisko vidi un pašreizējās procentu likmes.

  • N / A - uzņēmumam, kuram nav peļņas, ir nenoteikts P / E attiecība. Tas parasti tiek attiecināts uz uzņēmumu ar negatīvu peļņu.
  • 0–10 - Akciju var novērtēt par zemu vai uzņēmuma peļņa samazinās. Alternatīvi, pašreizējā peļņa var būt ievērojami augstāka par vēsturiskajām tendencēm vai arī uzņēmums varētu gūt peļņu no aktīvu pārdošanas.
  • 10–17 - Daudziem uzņēmumiem P / E attiecību šajā diapazonā var uzskatīt par taisnīgu vērtību.
  • 17–25 - Krājumi var būt pārvērtēti vai uzņēmuma peļņa ir palielinājusies kopš pēdējā izpeļņas skaitļa publicēšanas. Akciju var uzskatīt arī par "izaugsmi", kurai paredzams, ka peļņa turpmākajā laika periodā palielināsies.
  • 25+ - Uzņēmumam, kura akcijās ir ļoti augsts P / E līmenis, var būt augsts gaidāmais ienākumu pieaugums nākotnē vai krājums var būt spekulatīva burbuļa priekšmets.

(Avots: Wikipedia)

Ieguldītājiem nebūtu jāpamato lēmums par investīcijām uzņēmumā tikai par P / E attiecību, jo pastāv vairākas citas attiecības un parametri, kurus var pārbaudīt, lai noteiktu sabiedrības veselību un tās turpmāko ilgtspējību un panākumus.

Diemžēl P / E attiecību var manipulēt, jo uzņēmuma peļņas aprēķins (daļa no EPS ar saucēju) nav vienkārša. Peļņu var "masēt", lai padarītu attēlu labāku vai sliktāku investoram. Ienākumus var ietekmēt arī vienreizēji notikumi.

Tāpēc, tāpat kā lielākajā daļā rādītāju, P / E kvalitāte ir tikpat laba kā pamatā esošā peļņas līmeņa kvalitāte. Pirms ieguldāt un izvēlēties un tiešsaistes atlaides brokeri ar resursiem, kas var jums palīdzēt, ir svarīgi rūpīgi veikt mājasdarbu.

Kā es izmantoju P / E koeficientu

Nesen es lielā mērā paļauties uz Ford P / E (ticker: F), lai ieguldītu automašīnu izgatavotājā. Manas investīcijas laikā Ford P / E attiecība bija mazāka par 2. Pretstatā tam lielākā daļa citu lielāko automobiļu ražotāju pārdeva vairāk nekā 10 eksemplāros (GM darījumi bija apmēram 9 reizes lielāki par peļņu, Toyota un Honda - aptuveni 13).

Bet pirms es ieguldīju savu ieguldījumu, es mēģināju saprast, kāpēc Ford pārdod tik zemu daudzumu, salīdzinot ar nozari. Ja jūs šo pētījumu veiktu šodien (tikai meklējiet Google par to, kāpēc Ford tirgo ar zemu pe koeficientu), jūs atradīsit lielisku informāciju par meklēt alfa. Šajā rakstā Blake Morgans viņš norāda, ka daudzi no Ford nesenajiem ienākumiem nāca no vienreizēja pasākuma. Neņemot vērā šos ienākumus, Ford P / E palielinās līdz nedaudz virs 7. Iespējams, tas joprojām ir labs ieguldījums, bet daudz lielāks nekā P / E 2.

Manā analīzē esmu pārliecināts par Ford vadību un tāpat kā uz kartēm, ko uzņēmums ražo. Kamēr Ford joprojām ir tāls ceļš, esmu optimistisks par nākotni. Pāris tas, ka ar relatīvi zemu akciju cenu salīdzinājumā ar peļņu un tās dividendes peļņu, un es paņēmu ienirt.

Vai uzņēmuma akciju cena, salīdzinot ar ieņēmumiem, ir vienīgais faktors, kas jāņem vērā? Noteikti nē. Faktiski vairumā gadījumu tas nav pat vissvarīgākais faktors. Bet tas sniedz jums uzņēmuma cenas rādītāju salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem tajā pašā nozarē.

Tas var arī palīdzēt izvairīties no dārgiem uzņēmumiem. Es patiešām gribu ieguldīt Amazon. Bet ar P / E attiecību uz ziemeļiem no 3000 (!) Es vienkārši nevaru ieguldīt.

Komentāri Par Vietnē: