Nesen es pārskatīju, ko Dave Ramsey sauc par apstiprinātajiem vietējiem pakalpojumu sniedzējiem (ELP). Kad es veiku pētījumus par šo pārskatu, es uzzināju par Dave viedokli, ka vēsturiski S & P 500 ir atgriezies par 12%. Es arī uzzināju, ka viņš uzskata, ka tas turpinās to darīt ilgtermiņā.

Tas bija mani interesanti vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ir zināms, ka S & P 500 kombinētais gada pieauguma temps kopš 1926. gada ir 10%, nevis 12% (S & P 500, kā mēs to zinām, šodien izveidojās 1957. gadā, taču mēs varam to vēlreiz izsekot). Otrkārt, katrs ieguldītais eksperts, ko es jebkad lasīju vai klausījos, saka to pašu - 10%. Un visbeidzot, es nezinu nevienu ekspertu vai pētījumu, kas prognozē 12% peļņu.

Tāpēc es iegrēgušu šo mazliet un uzzināju no Ramsey tīmekļa vietnes, ka viņš kļūst ļoti specifisks. Viņš apgalvo, ka no 1926. gada līdz 2011. gadam S & P 500 atdeva 11,69%. Tas nav tāda veida numurs, kuru jūs vienkārši veido no plāna gaisa. Protams, tas ir nepareizi, bet labāks jautājums ir tas, kā viņš vispirms nāca klajā ar to.

Es burtiski pavadīju dienu, mēģinot mainīt savu 11,69%. Vienā automašīnā tā beidzot nokrita mani. Viņš ņem matemātisko vidējo no S & P 500 gada atdeves. Es pārbaudīju šo teoriju par atgriešanās datiem un atkārtojis savu numuru dažās simtdaļās procentos. Es pa e-pastu nosūtīju viņa uzņēmumu par apstiprinājumu, bet vēl nesaņemu atbildi.

Un tas mūs noved mūsdienas tēmā: vidējā gada peļņa un gada peļņa (to sauc arī par kombinēto gada pieauguma tempu).

Vidējā peļņa un gada peļņa

Šodienas podkāstē es segošu starpību starp vidējo peļņu un gada peļņu. Piemēram, 10 gadus ilgs attēls iegulda 10 000 ASV dolāru. Vienā scenārijā jūs katru gadu saņemat 10%. Otrajā gadā jūs nopelnat 5% pirmajā gadā, 15% otrajā gadā, 5% trešajā gadā un tā tālāk. Abos gadījumos vidējā peļņa ir vienāda, 10%. Tomēr naudas daudzums, kas jums ir 10 gadu beigās, ir ļoti atšķirīgs.

Klausieties šodienas podcast, lai saprastu, kāpēc. Mēs arī apskatīsim, kāpēc šī atšķirība ir tik svarīga. Uzticieties man, jūsu nākamā pensionēšanās ir apdraudēta.

Komentāri Par Vietnē: