Vai investori pērk ETF vai kopfondu? Atbilde ir, ka tas ir atkarīgs. Tas ir atkarīgs no investoru prioritātēm. Lēmumam ir trīs faktori: izmaksas, aizbildnība un ērtības. Svars, ko katra persona piesaista katram no šiem trim faktoriem, noteiks, vai viņi būs laimīgāki ar ETF vai kopfondiem.

Vienkāršākais veids, kā apskatīt izmaksas, aizbildnība un ērtības ir analizēt Vanguard līdzekļu izvēli. Tie piedāvā gan ETF, gan tā paša fonda kopfondu akcijas.

ETF un savstarpējo fondu izmaksas

ETF un savstarpējo fondu izmaksas ir piecas šķirnes:

1. Izdevumu attiecība: Gan kopfondam, gan EIF ir vadības maksa un administratīvie izdevumi. Piemēram, ņemiet vērā Vanguard Total Stock Market fondu. Investīciju klases akciju (VTSMX) izmaksas ir 0,19%, admirāļu akcijas (VTSAX) ir 0,09 un ETF akcijas (VTI) ir 0,07%. Tikai izmantojot izdevumu attiecības, ETF izvēle ir vienkārša. Tomēr kopējās izmaksas ir daudz sarežģītākas nekā tikai izdevumu attiecības.

2. Komisijas: Kad jūs iegādājaties ETF, izmantojot brokeri, piemēram, Vanguard Brokerage Service (VBS) vai Charles Schwab, jūs maksājat komisiju, lai nopirktu Vanguard līdzekļus. Lielākajā daļā starpniecības uzņēmumu komisijas maksa par ieguldījumu fondiem ir lielāka nekā EIF akciju dolāru ekvivalenta pirkšana. Nav komisiju, ja jūs pērkat Vanguard kopfondus tieši caur Vanguard.

3. Tirdzniecības izplatīšana: Tirdzniecības starpība pastāv attiecībā uz jebkuru biržā tirgoto vērtspapīru. Tas ir viens veids, kā starpniecības uzņēmumi un tirgotāji ierobežo savus riskus un pelna naudu. Ar ETF pirkuma (pieprasījuma) un pārdošanas (piedāvājuma) starpība ir starpība starp to, ko jūs maksājat, un patiesās neto aktīvu vērtības ("NAV") vērtības fonda iegādes brīdī. NAV ir zināms tikai tirdzniecības dienas beigās. Dienas laikā ik pēc 15 sekundēm tiek publicēta NAV aplēse. Šī aplēse ir pazīstama kā norādītā dienas dienas vērtība (IIV). Pārdalīšana pa IIV var būt penss vai divi par akciju, vai arī tas var būt 25 centi par akciju atkarībā no tā, kad jūs pērkat, pamatā esošo vērtspapīru likviditāti un pārliecību, ka IIV ir tuvu NAV (ko var problēma ar plaši tirgotajiem ASV vērtspapīriem un ārvalstu akcijām). Tikai ETF tirdzniecība notiek biržā, tāpēc šie izdevumi neietekmē savstarpējo fondu pircējus.

4. Izpirkšanas maksa: Dažiem kopfondiem ir izpirkšanas maksa, ja tie netiek turēti noteiktā laika periodā. Piemēram, Vanguard REIT kopieguldījumu fondu akcijām ir atpirkšanas maksa 1% apmērā, ja to tur mazāk nekā 1 gads. ETF akcijās nav izpirkšanas maksas.

5. Nodokļi: Savstarpējie fondi katra gada beigās izplata ieguldītājiem realizēto ar nodokli apliekamo kapitāla pieaugumu. Maksājumi, ko jūs maksājat par šiem sadalījumiem, ir izmaksas. ETF ir efektīvāki par nodokļiem nekā kopieguldījumu fondi, jo tie izveido un izpērk jaunas ETF akcijas "natūrā", kas ļauj fonda pārvaldītājam izkraut zemu izmaksu vērtspapīrus bez akcionāriem, kuriem ir realizēts kapitāla pieaugums. Faktiskais process ir diezgan detalizēts un ir atrodams manā ETF grāmatā. Vanguard fondi ir izņēmums. Vanguard ETF un ieguldījumu fondi ir no tā paša portfeļa. Līdz ar to nodokļu režīms ir tāds pats, lai arī es piebilstu, ka Vanguard ir citas nodokļu priekšrocības daudzpakāpju klases struktūras dēļ. Tie var uzkrāt nodokļa zaudējumus fondā sakarā ar naudas izpirkšanu no atvērto ieguldījumu fondu daļas puses.

ETF un kopfondu aizbildnība

Aizbildnība ir atlīdzība (aizbildnība ir vieta, kur atrodas jūsu konts):

1. Tieši ar fonda uzņēmumu: Ieguldītājiem, kuriem ir Vanguard konti, bez atlīdzības var nopirkt atvērtos Vanguard kopfondi. Tomēr tirdzniecības atvērtās ieguldījumu fondu akcijas dienas beigās ierobežo vienu reizi dienā NAV.

2. Netieši ar brokeru sabiedrību (piemēram, VBS, Fidelity, Schwab, Merrill): Ieguldītāji maksā komisiju, lai iegādātos atvērto ieguldījumu fondus un ETF. Komisijas izmaksas ievērojami atšķiras starp uzņēmumiem, un savstarpējo ieguldījumu fondi atšķiras no ETF. Ieguldītāji var tirgot ETF akcijas jebkurā brīdī dienas laikā, kad tirgus ir atvērts, par pašreizējo tirgus cenu. Atvērto Vanguard kopfondu akcijas var iegādāties arī ar vairākām brokeru sabiedrībām. Tomēr tirdzniecība notiks dienas beigās NAV, un komisija notiks.

ETF un kopfondu ērtības

Komforta faktors:

1. Ja jūs vēlaties vienkāršību un vēlaties tikai Vanguard līdzekļus (bez citām investīcijām vai citiem uzņēmuma līdzekļiem), tad atveriet Vanguard kontu un iegādājieties atvērtus kopfondus.

2. Ja vēlaties vienu kontu, kas ietver Vanguard fondus un citas investīcijas, piemēram, individuālos akcijas un obligācijas, ETF un citus uzņēmuma kopfondus, tad jums vajadzētu atvērt kontu ar atlaides brokeru sabiedrību, kas nodrošina piekļuvi visiem šiem ieguldījumiem.

Lēmuma pieņemšana starp ETF un kopfondiem:

1. Ja plānojat iegādāties tikai Vanguard līdzekļus - dodieties tieši uz Vanguard. Šī ir vislētāka iespēja Admiral Share klases investoriem. Investoru akciju klases investoriem tas arī ir zemu izmaksu risinājums, ja jūs pērkat vairākus fondus diversificētā portfeļa ietvaros un ja jums ir dolāru izmaksu vidējā vērtība.

2. Ja jūs plānojat iegādāties citas investīcijas papildus Vanguard fondiem un vēlaties, lai vienas vērtspapīru pārvaldnieks būtu ērtāks, izvēlēties zemo cenu depozitāriju un nopirkt Vanguard ETF, nevis Vanguard atvērto ieguldījumu fondu. Komisijas izmaksas ir zemākas, un izdevumu attiecība ETF ir arī zemāka (nedaudz zemāka, ka arī admirāļu akcijas). Tas nodrošinātu ērtības un zemas izmaksas.

3Ja jums nav jāuztraucas par vairāku kontu vai neērtībām, kas saistītas ar izsekošanu un tirdzniecību dažādās vietās, un jūs ieguldāt regulāri, tad dodieties tieši kopā ar Vanguard Vanguard fondiem un atveriet zemo cenu depozītu kontu par visiem pārējiem ieguldījumiem.

4. Ja jūs pērkat tikai pāris Vanguard līdzekļus vienreiz, tad tas ir monētu lozēšana. Jūs varat doties tieši caur Vanguard vai nopirkt ETF. Izmaksu starpība ir pārāk tuvu zvanam. Investoru klases akcionāriem, kas iziet cauri zemu izmaksu brokerim un pērk ETF, iespējams, ir īsākā laika posmā pieejamā zemāko izmaksu izvēle, tomēr tiešie Vanguard ieguldītāji var pārvērst Investoru klases akcijas uz Admiral Shares Class, kad fonds sasniedz 100 000 ASV dolāru aktīvos.

Komentāri Par Vietnē: