Es izlasīju Roberta Kiyosaki grāmatu Rich Dad, Poor Dad: Kas bagāts māca saviem bērniem par naudu, ka nabaga un vidējai klasei nav!

, pirms gadiem. Tā ir pienācīga grāmata, kaut arī nedaudz mānīga. Viņa diskusija par saistību starp bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu ir laba. Būtībā jūs vēlaties, lai lielākā daļa no jūsu ienākumiem pārietu uz jūsu bilanci, novērtējot ienākumus radošos aktīvus. Lai gan viņš parādīja skaidru neobjektivitāti ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, viņš uzskatīja, ka kopējie fondi ir dzīvotspējīga alternatīva. Patiesībā, mana eksemplāra 126 lappusē viņš aprakstīja kopējos fondus kā "labu tīru un vienkāršu veidu ieguldīt." Kaut arī viņš skaidri atbalstīja nekustamā īpašuma investēšanu, tiem, kas nevēlējās uzzināt, kas viņam šķiet vajadzīgs, lai būtu veiksmīgs nekustamajā īpašumā, "ļoti ieteicams" ieguldīt līdzekļus kopfondos, reIT, akcijās vai obligācijās (127. Tik tālu, labi.

Tā kā Rich Dad, Poor Dad pirmo reizi tika publicēts 1997.gadā, kaut kas noticis briesmīgi nepareizi. Rich Dad raksta rakstus, kas publicēti vietnē Yahoo! Finanses. 2007. gada 1. maijā viņš rakstīja rakstu, kura nosaukums ir "Mutual Fund Lottery spēlēšana. Rakstā Rich Dad piekrīt Toms Wheelraita, CPA un uzņēmuma īpašnieka uzskatiem, un raksturo Mr Wheelwright viedokli kā "vērts dalīties." Šeit ir daži no šiem skatījumiem:

  • Loterijas spēlēšana būtu labāka nekā ieguldīšana kopfondos ar 401 (k) vai IRA starpniecību

DR atbildes reakcija: Vai tam vajadzīga atbilde?

  • Lielais ieguldījumu fondu pārstāvis apgalvoja, ka fonds nopelnījis 20% gadā, bet vidējais ieguldītājs fondā faktiski zaudēja 2%

DR atbildes reakcija: Es domāju, ka tas, uz ko viņš atsaucas, ir fakts, ka ieguldītāju vidējā peļņa būs atšķirīga no fonda peļņas, kas rodas, kad investori iegādājas un pārdod no kopfonda. Tas nozīmē, ka ikgadēja peļņa 20% apmērā piecu gadu periodā neatspoguļo vidējo ieguldītāja peļņu, jo vidējam ieguldītājam nebija viņa nauda fondā visu piecu gadu laikā. Šobrīd to seko Morningstar.com un to sauc par Investoru atgriešanos, kuru šeit paskaidro Morningstar. Piemēram, LMVTX (Legg Mason Value Trust) ziņoja par 2006. gada atdevi 5,9% un ieguldītāja atdevi 5,4%. Protams, tas nav apvainojums par kopfondiem. Ja ieguldītājs pērk vai pārdod kādu aktīvu, tas noteiks peļņu, un dažos gadījumos Ieguldītāja atdeve ir lielāka par līdzekļu atdevi noteiktā periodā. Piemēram, DODGX (Dodge & Cox Stock Fund) ziņoja, ka 2006. gada atdeve ir 18,5% un ieguldītāju atdeve ir 18,6%. Turklāt ir grūti iedomāties 20% fonda atdevi un 2% ieguldītāju atdevi. Hei, Rich Dad, vai varat pateikt mums, kurš fonds un kādā laika periodā?

  • 401 (k) nodokļu priekšrocības patiešām kaitē, jo jūs izvairieties maksāt nodokļus, kad esat jaunieši (un zemākā nodokļu kategorijā), un tā vietā maksājat nodokļus, kad jūs aiziet pensijā (un, iespējams, lielākā nodokļu kategorijā)

DR atbildes reakcija: Neviens no mums nezina, kāda būs nodokļu ietaisēm, kad mēs pensionēsim. Tas nozīmē, ka daudziem, ja ne lielākajai daļai no mums, mūsu pensijas ienākumi mūs neuzliek lielākai nodokļu kategorijai nekā mēs bijām lielākajā daļā mūsu darba gadījumu, jo mūsu pensijas ienākumi būs mazāki, nekā mēs nodarbosimies. Un, protams, tas neko neuzliek par uzņēmumu saskaņošanu, kuru mēs saņemam.

  • Atskaitījumi no 401 k) kontiem tiek aplikti ar nodokli kā parasto ienākumu, kamēr kapitāla pieaugums un dividendes no apliekamajiem kontiem tiek aplikti ar daudz zemākām likmēm

DR atbildes reakcija: Daļēji tas ir pamatots jautājums, lai gan tai nav divu nozīmīgu problēmu. Pirmkārt, kapitāla pieaugums un dividendes ne vienmēr ir saņēmis labvēlīgu nodokļu režīmu, ko tās saņem šodien, un šīs nodokļu likmes nākotnē varētu pieaugt. Otrkārt, nodokļu atvieglojumu atšķirība ir peļņas gūšanas labums no atliktajiem nodokļiem.

  • Ieguldījumi kopfondos, kas nav 401 (k) s un IRA, arī ir slikti, jo tie rada kapitāla pieauguma nodokļus, kad fondu pārvaldnieki veic akciju tirdzniecību, pat tad, kad fonds samazinās vērtību.

DR atbildes reakcija: Ak, brālis! Bagāts tēls, ieguldot kopfondos ar nodokli apliekamajā kontā, jums ir jāapsver līdzekļu apgrozījums, tas ir, cik daudz fonda ieguldījumu gadā pārvaldnieks pērk un pārdod. Jo zemāks ir apgrozījums, vienādojot visas lietas, jo zemāks ir kapitāla pieauguma nodoklis. Fonda ģimenes piedāvā ar nodokļiem aplūkotus fondus, kas ir piemēroti ar nodokli apliekamiem kontiem, un ETF ir arī nodokļu pārvaldīta alternatīva.

  • Loterija ir azartspēles, bet tā ir arī kopfonds. Mums nav kontroli pār akciju tirgu, un ne arī fondu pārvaldnieki

DR atbildes reakcija: Mēs arī nekontrolē dzīvojamo vai komerciālo nekustamo īpašumu tirgu. Mums nav kontroles par procentu likmēm vai inflāciju. Man šķiet, ka Rich Dad vairs neieguldīs nekustamajā īpašumā. Patiesi, daudz mēs nekontrolējam, un daudz mēs nezinām. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ mēs ilgā laika posmā ieguldām daudzveidīgā portfeļa akcijās un obligācijās.

  • Lielākā daļa fonda ienākumu atbalsta investīciju konsultantu un fonda pārvaldītāja pensijas

DR atbildes reakcija: Fonda izdevumu attiecība ir norādīta prospektā un daudzās vietnēs. Savu kopieguldījumu fondu vidējā svērtā cena ir 47 bāzes punkti (nedaudz mazāk par 1/2%). Protams, ir kopēji fondi, kas ir pārāk dārgi, taču to nevajadzētu uzskatīt par visu nozari apsūdzību.

Šis citāts vislabāk ir raksta kopsavilkums: "Bet vai nav labākas iespējas, kā nopelnīt naudu kopfondā, nekā ir loterijā? Diez vai. "Rich Dad, es neesmu pārliecināts, kas noticis ar tavu domāšanu, jo jūs publicējāt Rich Dad, Poor Dad, bet tas ir atklāts uzaicinājums jums paskaidrot šeit, ka Mīkla Rollerā notiek tikai tas, kas notiek!

Komentāri Par Vietnē: