Mēs esam veikuši plašas atsauksmes par jums vajadzīgo budžetu (YNAB) pirms, bet mums vienkārši bija jāpārliecas par iespēju pārskatīt nesen atklātu YNAB 5. Jaunā programmatūra ietver dažus svarīgus atjauninājumus, kas YNAB jaunina ar citiem konkurētspējīgiem budžeta programmatūras rīki. Ņemot to vērā, ņemot vērā cenu izmaiņas (ikmēneša regulārā maksa), tā vairs nav mūsu galvenā izvēle budžeta veidošanas rīkā. Šis gods tiek piešķirts personīgajam kapitālam, kā mēs paskaidrojām tālāk.

YNAB budžeta stils

Ja YNAB 5 būs jūsu pirmais ievads šai budžeta programmatūrai, jums būs jāzina, ka to budžeta veidošanas stils ir atšķirīgs. Mērķis būtībā ir strādāt ar savu budžetu, lai jūs varētu izdzīvot no iepriekšējā mēneša naudas.

Pagājušā mēneša naudas izņemšanas punkts ir tāds, ka jūs izlīdzināt finansiālos zaudējumus, īpaši, ja jūsu ienākumi ir mainīgi. Dzīvošana pēdējā mēneša naudā aizņem kādu laiku. Tas ir tāpat kā iebūvēts avārijas fonds, kuru jūs vienkārši turēsit savā norēķinu kontā.

Ar šo atjauninājumu YNAB ir nedaudz mainījis savu stilu, par kādu mēs par to runāsim. Bet parasti programmatūra mudina jūs domāt par saviem izdevumiem, sadalīt tos katru mēnesi un iztērēt naudu, ko jūs nopelnījāt vismaz pirms 30 dienām. Šie apvienotie pasākumi var radīt daudz lielāku finanšu kontroli, kas palīdzēs jums iegūt finanšu mērķus.

Kā tas strādā

Uz virsmas YNAB izskatās kā tradicionāla budžeta programmatūra. Jūs ievadāt savas kategorijas, izsekojiet savus izdevumus un pielāgojiet, ja pārietu uz dažām kategorijām.

Jaunā budžeta saskarne izskatās šādi:

Jūs varat noņemt vai pievienot kategorijas katrā sadaļā, ja nepieciešams. Kad būsit izveidojis pirmo budžetu, tas izskatīsies mazliet līdzīgs šim.

(Piezīme: tas ir pilnīgi izdomāts budžets!)

Ekrāna augšpusē redzēsit kopējo naudas plūsmu mēnesī. Pa labi, jūs redzēsit kopējo summu, kuru esat iekļāvis budžetā par mēnesi, kopējo ikmēneša aktivitāti un kopējo pieejamo jūsu budžeta summu. Turklāt jūs redzēsit savu kopējo mēneša pieplūdumu.

Pievienosim nederīgus darījumus ar šo neeksistējošo bankas kontu un uzzināsim, kā tas kaut ko mainīs.

Kad pievienojat bankas kontu, varat izvēlēties ievadīt savus darījumus manuāli, kā esmu izdarījis šajā piemērā. Varat arī izvēlēties saistīt savu kontu ar jūsu bankas kontu, par kuru mēs īslaicīgi apspriedīsimies.

Pārslēdzieties atpakaļ uz savu budžetu, un jūs redzēsiet, kas notiek ar atsevišķiem budžeta posteņiem, piešķirot mēnesī savus izdevumus. Kā jūs pavadat, YNAB jums paziņos, kas paliek šajās izdevumu kategorijās. Ja izmantojat kādu kategoriju, varat pārvietot naudu, lai segtu papildu izdevumus.

Kad būsit guvis pietiekami daudz ienākumu, ka jums ir vairāk naudas mēneša budžetam, nekā jūs vēl esat iekļāvis budžetā, redzēsit, ka augšējais burbulis kļūs zaļš. Tā ir laba lieta! Ja jūs ietaupīsit šo naudu nākamajā mēnesī, jūs sāksit izdzīvot no pēdējā mēneša ienākumiem.

Izmantojot šo YNAB versiju, jūs varat budžetu mēnesi pirms laika, lai jūs varētu redzēt, kā šī mēneša deficīts vai papildu ienākumi ietekmēs nākamā mēneša potenciālos izdevumus.

Kā redzat, budžeta pozīcijas izveide un uzturēšana ar YNAB ir diezgan vienkārša un vienkārša. Bet YNAB 5 ir dažas papildu jaunas funkcijas, kas padara to vēl vienkāršāku.

Jaunas YNAB 5 funkcijas

Trīs jaunās YNAB 5 jaunās funkcijas ir naudas vecums, tiešais darījumu imports, mērķi un tīmekļa lietotne. Lūk, kā darbojas šīs funkcijas:

Naudas vecums

Kā minēts iepriekš, YNAB izmantoja noteikumu, ka jums vajadzētu izdzīvot no iepriekšējā mēneša naudas. Tagad viņi ir mazinājuši šo mērķi mazliet. Tagad tas tiek dēvēts par "Age Your Money." Citiem vārdiem sakot, jo ilgāk jūsu nauda paliek jūsu norēķinu kontā, pirms jūs tērējat, jo labāk jums.

Šeit mērķis joprojām ir līdzīgs. Jūs vēlaties šaut, lai tērēt naudu, kas ir vismaz 30 dienas veca. Bet, ja tas ir vecāks par to, jūs darāt vēl labāk.

Naudas vecums parādās jūsu budžeta augšējā labajā stūrī. Mūsu izlases budžetā nav vecuma, jo mēs veidojam numurus, kad turpinām, un visiem darījumiem ir šodienas datums. Šeit ir norādīts Money age no mana YNAB konta.

Ja izmantojat YNAB 5, padariet to par mērķi palielināt jūsu naudas vecumu, kad izmantojat programmatūru. Jo augstāks ir jūsu naudas vecums, jo labāks ir jūsu kopējais izdevumu un ietaupījumu rutīnas līmenis!

Tiešo darījumu importēšana

Es būšu godīgs: vecais YNAB bija grūtāk man izmantot, jo esienīst ar roku saskaņojot darījumus. Tas aizņem tik ilgu laiku. (Es zinu, es esmu mazliet viņveida. Bet tomēr, laika noguldītāji ir labākais.)

Ar jauno YNAB varat automātiski importēt darījumus tieši no jūsu bankas konta. Tas, protams, ir tik droši, kā to var izdarīt YNAB.

Lai importētu, jūs vienkārši piekļūsiet savam budžetam un noklikšķiniet uz pogas Importēt. Tas importēs jūsu bankas konta pēdējos darījumus. Parasti tas darbojas tikai darījumiem, kuri ir vismaz 24 stundu veci, lai gan tas būs atkarīgs no jūsu bankas. Ieņēmumi ir tie darījumi, kurus jūsu banka jau ir iztīrījusi, bet nav gaidīti darījumi.

Kad darījumi tiek importēti, jums būs jāpiešķir tām kategorijas. Tāpat kā vecajā YNAB, jūs varat sadalīt darījumus starp vairākām kategorijām, ja jums tas nepieciešams.Tas ir noderīgi, ja jūs strādājat ar ļoti detalizētu budžetu.

Tieši importējot savus darījumus, joprojām nav obligāti. Ja jūs vēlaties ievadīt savus darījumus ar roku, varat. Vienkārši nesaistiet savu bankas kontu ar savu YNAB kontu.

Ņemiet vērā, ka jūs varat importēt darījumus no vairākiem bankas kontiem un kredītkaršu kontiem. Tomēr man bija problēmas sinhronizēt vairākus kontus, kas ir zem viena un tā paša bankas konta pieteikšanās. Mums ir divi uzkrājumi un divi pārbaudes konti ar Huntington Bank, visiem tiem ir pieejama viena un tā pati pieteikšanās informācija. Man bija jāizvēlas piesaistīt tikai mūsu galveno kopīgo norēķinu kontu, nevis piesaistīt visus kontus, kas ietilpst šajā pieteikumvārdā. Cerams, ka tas ir kaut kas, ko YNAB noteiks tuvākajā nākotnē.

Ja piesaistāt kredītkaršu kontus, YNAB var izsekot jūsu kredīta izdevumus atsevišķi no darījumiem ar jūsu bankas kontu. Tas ir noderīgi, ja jūsu mērķis ir līdzsvarot kredīta un naudas izdevumus noteiktā veidā no mēneša uz mēnesi.

Mērķi

Varat izmantot mērķu opciju noteiktiem mērķu veidiem. Personīgi, es atklāju, ka tas ir mazliet ierobežots nekā es gribētu. Bet tas joprojām ir noderīgs veids, kā sekot dažiem finanšu mērķiem, kas jums ir prātā.

Lai izveidotu mērķi, atlasiet kategoriju, par kuru domājat. Pēc tam pievienojiet mērķi. Jūs varat pievienot mērķi, lai katru mēnesi finansētu kategorijas priekšmetu par noteiktu summu vai noteiktu summu kontā atliktu līdz noteiktā datumā. Pēc tam katru mēnesi tiks parādīts, kur jūs esat atkarīgs no mērķa. Kā norādīts zemāk:

Ja jūs pieslēdzat savu kredītkartes kontu vai citus parādu kontus YNAB, jūs varat arī noteikt mērķus parāda samaksu noteiktā datumā. Tas var palīdzēt jums palikt virs jūsu parāda atvieglojumu mērķus. Tas nedarbojas visos parādu kontos, jo tos visus nevar piesaistīt YNAB. Bet tas ir noderīgi, ja jūs veicat kredītkaršu parādu, kuru vēlaties atmaksāt.

Web lietotne

Varbūt visbūtiskākā attīstība ar jauno YNAB man vismaz ir tā, ka tagad tā ir pieejama kā tīmekļa lietotne. Tā vietā, lai samaksātu par maksu par programmatūras lejupielādi, varat piekļūt YNAB tieši no tīmekļa pārlūkprogrammas.

Pirmās 34 dienas ir bezmaksas, pat ja jūs esat pašreizējais YNAB 4 lietotājs. Man ir labas ziņas. Tā iemesls, kāpēc es pārtraucu lietot YNAB, neskatoties uz to, ka parasti mīlu programmatūru, ir tas, ka es pārslēdzos no Windows klēpjdatora uz Chromebook datoru. Tas nozīmēja, ka vairs nevarētu izmantot lejupielādēto programmatūru, tostarp YNAB.

Izmaksas

Bet tagad sliktās ziņas. Pēc bezmaksas izmēģinājuma tā maksā $ 5 mēnesī, lai izmantotu YNAB tīmekļa un mobilo lietotni. Kā minēts raksta augšpusē, mūsu pašreizējais top pick ir personīgais kapitāls. Ir vairāki iemesli, kāpēc:

  1. Tas ir pilnīgi bez maksas
  2. Tā ir arī tīmekļa lietotne, kuru var izmantot jebkurā vietā un ar jebkuru operētājsistēmu
  3. Atšķirībā no YNAB, Personal Capital piedāvā daudz budžeta instrumentus. Tas var izsekot jūsu ieguldījumiem, jūsu mājas vērtību, izveidot neto vērtības deklarāciju un pat novērtēt 401k izmaksas.

Mēs joprojām priecājamies par YNAB, taču, kad jūs mēģināt ievērot budžetu, viņam ir nepieciešama cita ikmēneša maksa, pat tikai 5 ASV dolāri. Personīgais kapitāls ir neapšaubāmi labāks un lētāks.

Bottom Line

Šeit ir redzams, ka YNAB 5 piedāvā lieliskus uzlabojumus iepriekšējās versijās. Tas nav uz zemes satricinošs, un tas joprojām izskatās ļoti līdzīgs vecajam YNAB. Bet tas noteikti ir vērts uzlabot, ja jūs interesē kāda no jaunajām funkcijām. Ja jūs meklējat jaunu budžeta programmatūras opciju, noteikti to izmēģiniet.

Ņemiet vērā arī to, ka šī nav pilnīga apmācība, kā izmantot jauno YNAB. Lai to paveiktu, iepazīstieties ar ievada emuāra ziņojumiem, kas iekļaujas visās programmatūras funkcijās. Ir vērts dažas minūtes no sava laika, lai saprastu, kā izmantot visas šīs lieliskās jaunās (ish) programmatūras funkcijas.

Komentāri Par Vietnē: