Tur ir daudz īpašuma sistēmu. Daži ir vienkārši viltīgi. Citi, piemēram, Dave Ramsey Finanšu miera universitāte, ir likumīgi. Nesen man nāca pāri vienam, ko pabeidz FINRA fonds un Floridas Valsts universitāte. Saukta par sešām stratēģijām finansiālās sagatavotības paaugstināšanai (pdf), šī īsā brošūra ir izstrādāta, lai palīdzētu koncentrēties atpakaļ uz ceļa finansiāli.

Ideja par finanšu "fitnesa" sākumā mani kā dīvaina. Bet es uzskatu, ka autora analoga starp fizisko sagatavotību un finansiālo piemērotību ir piemērota. Viņi apgalvo, ka, lai gan fiziskā sagatavotība palīdzēs jums kļūt aerobos apstākļos, finansiālā sagatavotība palīdz jūsu naudu strādāt efektīvāk. Tāpat finansiālajai piemērotībai, piemēram, fiziskajai sagatavotībai, ir vajadzīgi pastāvīgi centieni. Tā kā mēs dzīvojam ilgāk, autori uzsver, ka arvien svarīgāk ir veidot finansiālo piemērotību, lai nodrošinātu, ka mums ir nepieciešami līdzekļi, lai izietu pensijā.

Tāpēc es domāju, ka ir vērts pārskatīt sešas stratēģijas, lai palielinātu finansiālo piemērotību:

1. stratēģija - komunikācija

Ja jūs dzīvojat kopā ar partneri, atklāti un atklāti sazinieties ar savām mājsaimniecības finansēm. Floridas valsts autori konstatēja, ka pāri, kuri informēja par finansēm un kopīgi izstrādātām stratēģijām, bija finansiāli izdevīgāki. Viņi arī guvuši labumu no zināšanu bāzu apmaiņas.

2. stratēģija - uzdodiet savam darba devējam

Nebaidieties uzzināt ar savu darba devēju par visiem jūsu uzņēmuma vai darba vietas finanšu un pensijas plāniem. Turklāt, jautājiet, kāda veida profesionālās finanšu konsultācijas un konsultācijas viņi var sniegt. Kaut arī daži darba devēji nepiedāvā šos pakalpojumus, viņi varētu vadīt jūs kādam, kas jums var palīdzēt.

Stratēģija Nr. 3 - budžets pensijai

Finansiāli piemērotas mājsaimniecības parasti bieži pārvērtēja, cik daudz naudas viņi plāno, lai izietu pensijā. Tagad jums ir jānāk klajā ar aprēķinu un regulāri jāpārvērtē jūsu skaitlis. Bezpeļņas organizācija, Employee Benefit Research Institute, piedāvā tiešsaistes rīku, lai palīdzētu jums izveidot pensijas aprēķinu. Jūs varat arī vērsties pie sertificēta finanšu plānotāja, lai jums palīdzētu.

Stratēģija 4 - Novērtējiet nākotnes ietaupījumus

Šī stratēģija ir līdzīga iepriekšējai, izņemot to, ka jūs novērtēsiet, cik daudz naudas jums būs, kad izmantosit pensionēšanās brīdī. Ja jūs varat izveidot aptuvenu aplēsi par to, kā jums būs ietaupīt nākamajos gados, varat noteikt, vai jums ir jāmaina jūsu uzvedība vai jāuzglabā paradumi. Jums vajadzētu bieži pārvērtēt šo aplēsi un konsultēties ar finanšu plānotāju, ja jums nepieciešama palīdzība.

5. stratēģija - maksimizēt ietaupījumus un procentu ienākumus

Ja jums vēl nav krājkonta un aiziešanas pensijas konta, jums to jāatver tūlīt. Finansiāli izdevīgākās mājsaimniecības regulāri iekasē daļu no savām iemaksām uz uzkrājumu vai izstāšanās kontu pat tad, ja summa ir relatīvi maza. Ja jūs vēl neesat, jums vajadzētu iekļauties praksē, atcelt daļu no jūsu atalgojuma par uzkrājumiem un pensionēšanos. Finansiāli piemērotas mājsaimniecības arī ietaupīja, lai iegādātos dārgas preces, piemēram, automašīnas. Tas samazināja summu, kas viņiem bija jāaizņem, un procentus, ko tie neizbēgami būs jāmaksā par automašīnas aizdevumu.

6. stratēģija - samazināt parādu un samaksāt procentus

Lai samazinātu un samazinātu parādu, jums vajadzētu likt ik mēnesi pilnībā samaksāt saviem mājsaimniecības rēķiniem laikā un jūsu kredītkartes rēķinu. Lai gan tas varētu būt vilinoši iekasēt šo platekrāna televizoru savā kredītkartē, labs īkšķis ir neiekasēt summu, kuru jūs nevarat pilnībā atmaksāt mēneša beigās.

Otrais veids, kā samazināt jūsu maksājamo procentu summu, katru mēnesi maksā nedaudz vairāk nekā jūsu hipotēkas pamatsumma. Ja jūsu hipotēku uzņēmums atļauj šo darbību, tas varētu nozīmēt, ka iepriekš jāmaksā jūsu hipotēka un jāizvairās no ievērojamām procentu izmaksu izmaksām. Pēdējais veids, kā izvairīties no parādiem un procentiem, ir izveidot ārkārtas fondu. Šim fondam jāaptver kritiskie neparedzētie izdevumi. Piemēram, ja jūsu automašīna sabojājas un jums ir nepieciešams nomas transportlīdzeklis vai dārgs remonts, varat izmantot avārijas fondu, nevis aizņemties naudu, lai segtu šīs neparedzētās izmaksas. Tādējādi jūs izvairieties maksāt nevajadzīgas procentu maksas.

Galu galā 6 soļi līdz finansiālajai sagatavotībai nav revolucionāri. Bet tie ir labs atgādinājums.

Komentāri Par Vietnē: