Iznomāšanas kontrole ir tik reti, ka tas var šķist mīts. Tas ir reāls, un šeit ir, kā tas darbojas.

Daži veiksmīgi nomnieki dažās Amerikas pilsētās ir spējuši izvairīties no pieaugošām īres izmaksām, izmantojot īres maksu, kas ierobežo īrnieku īres maksu. Kaut arī šāda politika var šķist tīra fantāzija tiem, kas nekad nav pieredzējuši īres kontroli, tā pat var būt mulsinoša tiem, kam ir. Lūk, kā darbojas īres kontrole, kur to atrast, un vissarežģītākā problēma, kā īsti iegūt īres kontrolētos dzīvokļus.

Kas ir īres kontrole?

Termins "īres kontrole" parasti tiek izmantots, lai piemērotu divām atšķirīgām lietām. Tehniski "īres kontrole" nozīmē, ka īrnieku īre ir gandrīz pilnīgi iesaldēta uz nenoteiktu laiku. Tas ir neticami neparasts. Kad cilvēki saka "īres kontrole", tie bieži vien nozīmē "nomas stabilizāciju", kas nosaka nelielu, noteiktu procentuālo daļu, ar kuru mājamatnieki var palielināt īres maksu katru gadu.

Izklausās labi? Šeit ir viss, kas jums jāzina.

  • Kā nomas vadība darbojas?

   Lielākā daļa pilsētu ļauj ēkām, kas ir nomas stabilizēti vai ar īri kontrolēti dzīvokļi, palielināt nomas maksu par tirgus kursu vai daudz lielāku procentuālo daļu nekā parasti, kad viņi saņem jaunu īrnieku. Priekšrocības jaunam īrniekam vispirms var būt mazas, bet laika gaitā tie ievērojami palielināsies, jo īpaši tajās jomās, kur tirgus likme strauji pieaug.

   Tātad, kas faktiski veic kontroli? Pilsētas, kurām ir īres kontroles vai īres stabilizācijas iespējas, piemēram, Ņujorkā un Sanfrancisko, ir nomas valdes, kas nosaka politiku. Viņu apstākļi bieži vien ir ļoti specifiski. New York City Rent Directions Board prasa nomas stabilizētas ēkas, kas tika būvētas pirms 1974. gada, lai ietvertu sešas vai vairāk vienības, un ir noteiktas maksimālās īres maksas atkarībā no tā, kad īrnieks pārcēlās.

  • Kā es varu atrast nomas kontrolētos dzīvokļus?

   Ja esat sākuši domāt, ka īres kontrole un īres stabilizācija pastāv ļoti maz vietās visā valstī, jums ir taisnība. Amerikā īres kontrole pašlaik ir atļauta tikai dažās pilsētās Kalifornijā, Merilendā, Ņūdžersijā, Ņujorkā un Vašingtonā, D.C. Tāpat nav pārsteidzoši, ka šīs pilsētas ir viena no visdārgākajām tautām.

   Tas viss nozīmē, ka nomas kontrolēti un īrei stabilizētie dzīvokļi var būt ļoti grūti atrast, un, ja jūs esat jauns īrnieks, tas var šķist, ka tas ir labs darījums. Turklāt īrnieki šajos dzīvokļos, visticamāk, turpināsies ilgtermiņā, tāpēc piedāvājums parasti ir ļoti ierobežots.

  • Kā es varu bloķēt zemu likmi?

   Viss, kas tiek teikts, nomas kontrolēti un noma-stabilizēti dzīvokļi ir tur, kur var atrast, ja jums ir pareizā stratēģija. Ideāla situācija būtu mantot nomātam dzīvokli no esošā īrnieka, nodrošinot, ka jums ir nomas maksa, kas ir gadu vai pat desmitgadu pēc tirgus likmes tieši pie nūjas. Diemžēl jums parasti ir jāievēro daži īpaši noteikumi, kas to dara. Noteikumi atšķiras no pilsētas uz pilsētu, bet lielākajai daļai nomas padomju tiek prasīts, lai jums būtu tuvu ģimenes vai ģimenes attiecības ar esošo īrnieku un lai viņi būtu istabas biedri kopā ar viņiem vienībā noteiktu laiku.

   Tātad, ko darīt, ja jums nav paveicies, lai atrastu telpu ar nomas kontrolētu dzīvokli? Esi noturīgs. Ļoti noturīga. Lielākā daļa pilsētu ar īres kontroli uztur datu bāzi nomas kontrolētu vai noma-stabilizētu īpašumu. Pārskatiet sarakstu un pārbaudiet vakances, kuras nedrīkst būt publiski norādītas. Sadarbības veidošana ar pārvaldības sabiedrībām vai pat esošajiem īrniekiem varētu palīdzēt jums iegūt stabilu nomas maksu, kuru jūs varat atļauties

   Un vissvarīgāk, ja jums ir paveicies atrast nomas kontrolētu vai īres stabilizētu dzīvokli, nepārvietojiet! Jūsu jaukā jaunā nomas līguma priekšrocības tikai palielināsies, jo laiks turpinās, un jūsu apkārtnes īres turpinās pieaugt. Piešķiriet to dažiem gadiem vai pat dažām desmitgadēm, un jums būs skaudība pilnīgi jaunās paaudzes naudas apgrūtinoša nomniekiem.

Meklējat pieņemamu dzīvokli? Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā noteikt vislabāko nomas budžetu.

Komentāri Par Vietnē: