Jūs, puiši, zināt, cik daudz tas uzbrūk man, kad lielās korporācijas dara sliktu stuff, kas izmanto viņu darbinieku, klientu un sabiedrības priekšrocības. Gadījumi no punkta: VW dieselgate.

Pēdējos gados mazumtirgotāji ir parādījuši negodīgu alkas, liekot darbiniekiem pamostas ārprātīgajās stundās - pēc Pateicības brīvdienas - lai durtiņām, kas atvērtas patēriņam, junkie maniaki dzīvnieki pieplūstu par maldinošiem vidējiem darījumiem un raustītu viens otru process (pēdējā desmitgadē septiņi cilvēki ir miruši un 98 ir ievainoti Melnās piektdienas saistītajos iepirkšanās starpgadījumos). Īpaši pēdējo divu gadu laikā šī pašaizliedzīgā tendence lēnām sāka apsveikt Pateicības dienu, pārvēršot to, kas, manuprāt, ir labākais ģimenes brīvdienu ieslēgšana vēl citā patērētāja "sucka" veicināšanā. Es izsaku šo bēdīgo svētku kā "melno pateicību".

Valdes locekļu diskusija, kas ved uz šo glutonous lēmumu, ir mazliet tāda:

Izpilddirektors: "Hei puiši - vai jūs zināt, kā mēs pārvietojām Melnās piektdienas stundas līdz pusnaktij, sākot no plkst. 5:00 pagājušajā gadā? Nu, izrādās, ka mēs papildinājām papildu 2 miljonus ASV dolāru. Ko darīt, ja to pārcelsim vēl 12 stundas? "

CFO: "Nu, tikai pilnīgi crazies gatavojas iznākt uz Pateicības. Ar mūsu veikalu ekspluatācijas izmaksām un darbinieku samaksu, es novērtētu, ka mēs neto vēl $ 1 miljonu. "

Valdes priekšsēdētājs: "1 miljons ASV dolāru ir 1 miljons ASV dolāru. Bet ko par sabiedrības atgriešanos? "

Izpilddirektors: "Lāpstiņa? Mēs ieliekam siles, un cūkas nāk un ēd. Bez tam, ja citi to dara, kāpēc ne mēs? "

CFO: "Jā, bet mūsu darbinieki varētu atkāpties."

Valdes priekšsēdētājs: "Tad viņi var tikai aiziet strādāt kaut kur citur, vai viņi nevar?"

CFO: "Bet mums nebūs jāstrādā, vai mēs?"

Izpilddirektors, finanšu direktors, priekšsēdētājs (vienoti): "Mha ha ha ha. Mwaaa Haaa Haaa Haaa. MWAAAA HAAAA HAAAA HAAAA !!!! "

Jā, tur ir daži ļaunie korporatīvie pilsoņi. Un viņiem to vajadzētu izsaukt.

Bet ir daži, kas nav tik slikti. Patiesībā daži ir labs piemērs citiem. Lieta punktā: REI. REI ne tikai attur no lēkšanās Pateicības spēlēšanas spēlē, bet arī no Četru piektdienas izklaides sacīkstes pavirzās, slēdzot savus 143 veikalus un apmaksājot 12 000 darbinieku, lai atvaļinātu kā daļu no viņu #optoutside kampaņas. Tā vietā, lai prasītu saviem darbiniekiem strādāt tajā pašā dienā, viņi maksā viņiem nestrādāt - un mudina viņus iziet ārpus viņu ģimenēm. Lūk, kāds bija viņu prezidents un izpilddirektors Jerry Stritzke:

Gudrs

Tagad ciniķi droši vien saka, ka REI #optoutside kampaņa ir vēl viens gudrs mārketinga triks, lai iegūtu pozitīvu PR un galu galā lielāku peļņu. Tiem ļaudīm es teiktu: "Tātad, ko es daru ?!" Gimmick vai nē, kurš no šiem korporatīvajiem piemēriem izpaužas kā bērns / mīļākais / draudzīgāks / veselīgāks / labāks darbinieks, patērētājs un sabiedrība?

1. Uzņēmums piespiež darbiniekus pēc iespējas ātrāk ierasties Melnās piektdienās un atstāt viņu ģimenes brīvdienas Pateicības dienā

Vai arī:

2. Uzņēmums maksā darbiniekus, lai paceltu Pateicības un Melnā piektdiena, un mudina viņus pavadīt laiku kopā ar viņu ģimenēm

Es labāk gribētu atbalstīt uzņēmumus, kuri izvēlas # 2 jebkuru nedēļas dienu.

Es neesmu pirmo reizi uzsvēris REI par viņu spilgto klientu un darbinieku ārstēšanas piemēru. Dalība REI dod locekļiem naudu atpakaļ, un viņiem ir viens no labākajiem atgriešanās politiku jebkuram mazumtirgotājam. REI ir arī viens no nedaudzajiem darba devējiem, kuriem ir nepilna laika pabalsti. Tie, kas strādā vairāk nekā 20 stundas, saņem PTO, atvaļinājumu, 8 apmaksātas brīvdienas, veselības un dzīvības apdrošināšanu, 50% no zvejas rīkiem un pat 401K spēles (automātiski ar papildu peļņas sadali). Kādi citi mazumtirgotāji nonāk kaut kur tuvu tam?

Kā patērētājs, jums ir lēmums par to, ko jūs atbalstāt un kas jums nav, ar savu grūti nopelnīto naudu. Jūs esat daļa no problēmas risinājuma vai tās daļas.

Komentāri Par Vietnē: