Perfekta laime ir ilūzija.

Jūs domājat, ka dzīve ir gabals no kūka ir palikt mājās un strādāt no mājas tētis ar palikt mājās laulātais. Bet es nesen izturēju divas nedēļas intensīvas muguras sāpes emocionālā stresa dēļ. Pēdējā reize, kad es piedzīvoju šāda veida sāpes, bija dotcom sabrukuma laikā no 2000. līdz 2003. gadam, jo ​​es pastāvīgi baidos zaudēt savu darbu.

Pēc dr. Sarno grāmatas "Dziedinošā muguras sāpiņa" lasīšanas es 14 gadus līdz nesenam kļuva par muguras sāpēm. Ja jums ir hroniskas sāpes, jums ir jāizlasa šī grāmata.

Kāds ir šodien jautājums? Tas vienkārši pielāgojas 100% brīvības zaudējumam, ir jauns vecāks, saņemts vērtējošo komentārs, tiek bombardēts ar nebeidzamiem e-pasta pieprasījumiem, tiek regulāri nosūtīts norīkojuma grafiks un esmu vienīgais pakalpojumu sniedzējs savai ģimenei.

Kautam vajadzēja dot. Un tas kaut kas bija mana mugura. Hroniskas sāpes ir prāta veids, kā novērst mūs no emocionālā stresa.

Manas muguras sāpes ir atgādinājums, ka veselība ir svarīgāka par bagātību. Nav svarīgi, cik daudz naudas jums ir, ja jūs nevarat rūpēties par fizisko un garīgo labklājību. Neuztraucieties meklēt palīdzību, jo īpaši attiecībā uz garīgās veselības problēmām.

Tagad, kad esmu atguvusies, es vēlētos dalīties domās par emocionālā stresa mazināšanu, lai novērtētu dzīvi vairāk. Iespējams, ka sliktā situācija kļūst par noderīgu tiem, kas šobrīd cieš.

Dari, ko tu vari izdarīt

Esmu vienmēr ticējis, ka tik ilgi, kamēr jūs darāt visu iespējamo, nekas cits nav svarīgs. Sliktākais ir apdāvināts kaut ko un pilnībā neizmanto priekšrocības.

Vai jūs varat iedomāties, ka esi talantīgs dziedātājs un nekad neraizējoties par savu vidusskolas mūzikas klausīšanos? Vai jūs varat iedomāties, ka ir 6 "10", bet nekad neveic nekādu sportu? Vai arī kā par, ja jūs esat izcili akadēmisks, kurš nolēma iziet universitāti, neskatoties uz pilnīgu braucienu, lai gadiem ilgi aizbēgtu? Mūsu pusē mums vajag čempionus, lai mūs vadītu pareizajā virzienā.

Tā kā es neesmu ne fiziski, ne garīgi augstāks par vidējo, es to uztvēru kā pusaudzis, lai izmēģinātu visu iespējamo, kad man tika dota iespēja. Būtiski bija maksimāli palielināt manu potenciālu, jo mans potenciāls nekad nebija tik liels.

Lai pilnībā neizmantotu manu iespēju, tas būtu apvainojums tiem, kuriem nebija tādas pašas veiksmes. Ir grūti liecināt par tik lielu nabadzību, kas aug jaunattīstības tirgos. Tāpēc es strādāju un strādāju, kamēr es beidzot nolēmusi pēc pāris desmitgadēm vairs vairs nejutos vainas. Manas dzīves izaugsmes posms ir beidzies. Ir pienācis laiks koncentrēties uz manu ģimenes kopšanu un brīvprātīgo darbu, lai palīdzētu citiem, kuri varētu izmantot kādu palīdzību.

Bet, ja es būtu patiesi apmierināts, kāpēc man atkal būtu hroniskas muguras sāpes? Es sajutu sevi par sevi, jo es nebiju daudz pateicīgs.

Tad es satiku kādu, kas palīdzēja izvirzīt lietas perspektīvā.

Dāvana redzēt skaidri

Aptuveni 15% pasaules iedzīvotāju vai 1,2 miljardi cilvēku ir invalīdi. Invaliditātes atšķiras no redzes, dzirdes, kustības, mācīšanās, neiroloģiskās un daudz ko citu. Neuzskatu, ka tikai tādēļ, ka kāds izskatās normāli, viņiem nav nekādas šķēršļa.

Sonya, viena no meitenēm, kuras es satiku ģimenēs, bija divi redzes traucējumi, kurus sauca par acu albīnismu un nistagmu. Jūs varat būt viens bez otra, bet bieži vien viņi iet kopā.

Acu albīnisms ir ģenētiskais stāvoklis, kas samazina varavīksnenes, kas ir acs krāsainā daļa, pigmentāciju un tīkleni, kas ir gaismas jutīgi audumi acs aizmugurē. Daudziem ļaudīm ar redzes albīnismu ir grūti redzēt ārpusi bez saulesbrillēm un pāriet no ārpuses uz iekšu.

Nistagms ir stāvoklis, kad acis pārvietojas nejutīgā un atkārtotā veidā. Dažreiz kustība ir lēna un horizontāla. Citas reizes kustība ir strauji saplēsta, vertikāla un rotējoša. Ir šķietami 49 dažādi nistagmas apakštipi ar dažāda veida smaguma pakāpi. Šīs kustības bieži vien samazina redzi un dziļumu. Nosacījums ir tendence uzlaboties līdz apmēram 10 gadu vecumam un stabilizējas uz atlikušo cilvēka dzīvi.

Ņemot vērā viņas vizuālos jautājumus, Sonya vislabāk koriģēta redzes asiņaina ir 20/200, kas ir juridiskā blindness pārtraukšanas punkts. Citiem vārdiem sakot, pat ar brillēm vai kontaktiem, viņa var redzēt kaut ko skaidri, sākot no 20 pēdu attāluma, ko citi cilvēki var skaidri redzēt no 200 pēdu attāluma. Lielākā daļa cilvēku, kas ir tuvredzīgie vai tālredzīgie, spēj koriģēt savu redzējumu līdz 20/20, izmantojot brilles, kontaktus vai lāzerķirurģiju. Sonja nevar.

Sākumā Sonya man daudz nerunāja par viņas ģimenes dzīvi vai redzes traucējumiem, taču viņa lēni atvēra, kā viņai skolā bija grūti. Viņai vienmēr vajadzēja sēdēt klases priekšā, un pat tad bieži vien bija grūti saprast, ko skolotājs bija uzrakstījis uz balta tāfele. Bet viņa teica, ka viņa vienmēr ir darījusi visu iespējamo, lai neatpaliktu.

Neskatoties uz viņas ģimenes stāvokli un viņas redzes traucējumiem, Sonya parādīja man lielisku attieksmi, kas mani lepoja. Lai gan viņa teica, ka viņai ir taisnīga daļa no bailēm, viņa man arī saprata, kā viņa nav noraizējusies, jo viņa zināja, ka bailes piedzīvo savas grūtības. Viena no briesmām māsa nomira nelaimes gadījumā pirms gada. Vēl viens iebiedēšanas tēvs tika nosūtīts uz cietumu. Skolēni bērni atklāja un izrādīja prieku par iebiedējošu.

Sonya arī pieminēja, kā viņa kļūst par ekspertu klausītāju, jo viņas uzklausīšana veido redzes zudumu. "Sam, es esmu kā dīvaini teātris komiksos!"

Sonya parādīja vienu pazīmi, ko es ilgi iedevēju manā dēlā: empātija / līdzjūtība. Empatija rodas no izpratnes par citu cilvēku situācijām pirms sprieduma taisīšanas. Empātija ļauj cilvēkiem klausīties un savienot bez jebkāda sprieduma. Pat ja neskartu, ka viņu ceļš tiek izspiests, līdzjūtīgais cilvēks spēj piedot un parādīt laipnību.

Otra Sonya iezīme ir tāda, ka es ceru, ka mums visiem ir jēga neizmērojams spirts. Neatkarīgi no mūsu izaicinājumiem mēs atradīsim veidu, kā pārvarēt. Neatkarīgi no tā, vai tas agri cenšas sasniegt finansiālo neatkarību vai nokļūt caur vidusskolu bez pārāk daudzām emocionālām rētām, svarīgs ir neuzkrītošs gars. "Ko es redzu, ir tikai tas, ko es zinu. Es būšu labi, "viņa teica, kad viņa sajutu manu uztraukumu.

Noņemšana no funk

Sonya man atgādināja, ka es pieņēmu savu situāciju par pašsaprotamu. Sajūta, ka tika zaudēta pagaidu brīvība, bija dumjš, jo man bija brīvība atmest. Ko darīt ar visiem tiem, kas joprojām ir iestrēdzis sāls raktuvēs un nespēj izkļūt? Sajūta spiedienam, ka pastāvīgi jāuzraksta, ir pašnodarbinātais spiediens, kas nav vajadzīgs. Nedēļas iznomāšana nemainīs lietu.

Sonya man arī atgādināja, ka neatkarīgi no tā, kādas problēmas mans dēls saskaras, viņam ir divi mīloši vecāki, kas dos visu savu laiku, lai palīdzētu viņam novest normālu un laimīgu dzīvi. Viņa man teica, ka visu, ko viņa jebkad vēlējās, viņas vecāki apstājās cīnīties, lai viņi varētu doties uz parku tāpat kā viņas drauga ģimenes. Es ceru, ka kā bērna audzinātājs palīdzēs mazināt šo plaisu.

Mēs visi izjauksim emocionālo stresu. Daži no jums izdegīsies un nolems nolemt atmest savu darbu, atstāt savu laulību vai iet uz leju kādā dziļā tumsā ceļā. Es aicinu jūs uzņemties labu laiku, sajūtot dusmību un žēlot par sevi. Pēc tam piecelieties un redzēt dzīvi citu cilvēku skatījumā.

Izmaiņas ir ceļā

Es ceru, ka visi lasītāji var iekļūt empātijā savā ikdienas dzīvē. Nākamajā reizē, kad kāds nerunā tev acīs, runājot, nepieskiesies. Varbūt tas ir tāpēc, ka viņi burtiski nevar to dēļ nistagmas. Nākamajā reizē kāds šķiet auksts, nejūtos apvainots. Tas var būt tādēļ, ka viņiem ir Aspergers, kas dažreiz padara sazināšanos mazliet sarežģītāku.

Papildus tam, ka es domāju par dažādām perspektīvām, es plānoju turpināt samazināt stresu, dzēšot nežēlīgus komentārus, agresīvi filtrējot e-pastus un brīvi rakstot bez bažām. Es atgādinu sev, ka kaut kas ir kaut kas labāks, nekā neko nedarīt. Turklāt es izveidošu grafiku, kas liek man tikai strādāt un pārbaudīt savus ziņojumus šajos laikos.

Es atstāju jūs ar iedvesmojošu TED sarunu ar Caroline Casey, kas varētu būt ļoti labi ir Sonya pieaugušo versija. Jums patiks šis klips, jo tajā runāts par visu, par ko mēs šeit runājam: ticība, pašcieņa, drosme, mērķa atrašana un palīdzība citiem. Centieties neņemt to, kas jums ir par pašsaprotamu.

Lūdzu, izbaudiet un dalieties savās domās par to, kā jūs samazināt emocionālo stresu savā dzīvē. Kādas ir dažas sienas, ar kurām esat saskārušies un veiksmīgi nokļuvuši? Kas tu esi saticis, kas mainīja tavu perspektīvu?

Saistītie: Visu stresa avots dod milzīgu traku par visu

Komentāri Par Vietnē: