Jūsu ieguldījumu portfeļa līdzsvarošana ir svarīga sava naudas pārvaldīšanas sastāvdaļa. Rūpīgi atlasot savu aktīvu sadalījumu, līdzsvara atjaunošana nodrošina, ka jūsu investīcijas saglabājas atbilstoši jūsu izvēlētajam sadalījumam.

Šajā rakstā (un podcast) mēs piedāvājam izveidot līdzsvara plānu. Mēs apskatīsim tādas tēmas kā, piemēram, cik bieži tiek no jauna līdzsvarot (biežums) un ko līdzsvarot (slieksnis). Pavadķēdē, kas sekos, es eju pa īpašiem soļiem, ko varat veikt, lai faktiski no jauna līdzsvarotu savu portfeli.

Aktīvu sadalīšanas recap

Ja jūs ātrāk izmantojat aktīvu izvietojumu, jūs zināt, ka viss ir par to, kā izlemt, cik daudz jūs vēlaties akcijās, obligācijās un skaidrā naudā. Šīs aktīvu kategorijas var iedalīt tālāk. Krājumi var ietvert U.S. un ārvalstu krājumus, mazos vāciņu krājumus, jaunos tirgus un tā tālāk.

Obligācijas var ietvert ASV un ārvalstu obligācijas, valdības un korporatīvās obligācijas, kā arī munī un PADOMI. Pastāv arī alternatīvas aktīvu kategorijas, piemēram, REIT (nekustamā īpašuma ieguldījumu fondi) un preces.

Kad jūs ieguldāt, jūs izlemjat pirms laika - pirms jūs pat izvēlaties savus kopfondus - ko vēlaties, lai jūsu aktīvu izvietojums izskatās. Nav neviena atbildes uz šo jautājumu nevienu piemērotu. Jums ir jādara savs pētījums, un pēc tam jāizlemj, kas jums ir piemērots.

Šodien, pieņemsim, ka esat izvēlējies ieguldīt 70% no jūsu pensijas naudas akciju kopfondos un 30% obligācijās. Tātad jūs sākat ar šo precīzu piešķiršanu. Bet, tā kā akciju un obligāciju cenas palielinās un pazemināsies tirgū, jūsu portfelis noiet no sākotnējā piešķīruma.

Kad paskatās uz saviem kontiem, dažus mēnešus vai gadu pa ceļam varat atrast, ka krājumiem vairs nav 70%. Varbūt tagad jums ir 75% krājumu, kas nozīmē, ka jums tagad ir tikai 25% obligācijās. Līdzsvara atjaunošana ir nekas cits kā izlabot šo nelīdzsvarotību, atdodot savu portfeļu līdz sākotnējam 70/30 piešķīrumam.

Tas izraisa trīs jautājumus, pirmie divi, kurus mēs šodien sedzam:

    1. Cik bieži jūs vēlaties līdzsvarot savus ieguldījumus?
    2. Cik tālu no jūsu aktīvu sadales plāna vajadzētu atļaut ieguldījumiem novirzīt pirms atkārtotas līdzsvarošanas?
    3. Kad ir pienācis laiks līdzsvarot, kā jūs to faktiski darāt? (Tas ir nākamajā podcast.)

Līdzsvara atjaunošanas metodes

Ir trīs galvenās līdzsvara atjaunošanas stratēģijas.

Biežums

Pirmais ir balstīts uz biežumu. Jūs vienkārši nolemjat, ka katru mēnesi, reizi trijos mēnešos, reizi gadā - savu portfeļu līdzsvarot - tas bieži vien ir jēga jums. Lielas pensijas dažkārt atkārtoti līdzsvaro katru dienu. Lielākajai daļai individuālo investoru, kuri dodas šajā maršrutā, ir pietiekami atjaunot līdzsvaru vienu vai divas reizes gadā. Izmantojot šo pieeju, jūs atkārtoti līdzsvarosiet, neatkarīgi no tā, cik lielā mērā jūsu aktīvu kategorijas ir nokļuvušas no mērķa aktīvu sadales plāna.

Slieksnis

Otra pieeja ir balstīta uz slieksni. Citiem vārdiem sakot, nav īpaša laika. Tas ir vienkārši, ka jūs atkārtoti līdzsvarosiet, kad jūsu dažādās aktīvu klases svārstīsies par noteiktu summu. Piemēram, izmantojot mūsu 70% akciju / 30% obligāciju portfeli, jūs varat noteikt 5% slieksni. Tātad jūs atkārtoti līdzsvarosiet, ja viena no aktīvu klasēm saņems vairāk nekā 5% no sākotnējā sākuma punkta.

Ja krājumi palielinās līdz 75% no jūsu portfeļa vai obligācijas palielināsies līdz 35%, jūs vēlaties atkārtoti līdzsvarot. Šīs pieejas negatīvie momenti ir tādi, ka jums bieži jāpārbauda, ​​vai bieži tiek izmantots aktīvu izvietojums, lai uzzinātu, kad esat pārsniedzis slieksni. Jums, iespējams, tas nav jāpārbauda katru dienu, bet jums ir jāpārbauda katru nedēļu vai reizi mēnesī, ja tirgū ir daudz uzplaukumu un kritumu. Ja iestatīsit zemāku slieksni, jums arī būs jāpārbauda jūsu portfelis biežāk.

Biežums un slieksnis

Trešā pieeja ir tā, kuru es izmantoju. Tas apvieno gan biežumu, gan slieksni. Jūs nolemjat, ka jūs pārbaudīsiet katru mēnesi, ceturksni, gadu vai citu. Bet tutikai Pārlūkot savu portfeļa vērtību, ja tā pārbauda noteiktu slieksni.

Manā gadījumā es katru mēnesi skatos uz manu portfolio, kas, iespējams, ir pārmērīgs. Bet, tā kā man tas patīk un bloga par to, tas ir ieradums, uz kuru esmu nonācis. Bet man nav līdzsvars līdz brīdim, kad mans portfelis sasniedz 5% slieksni. Tātad, ja mana akciju sadalījums ir 80% un manas obligācijas ir 20%, man vajadzētu redzēt, ka krājumi pārsniedz 85% vai zemāk par 75%, pirms es vēlētos veikt līdzsvaru.

Kas tev vislabāk?

Nav nevienas pareizas atbildes par to, kādai līdzsvara pieejai jums vajadzētu izmantot. Bet jums vajadzētu ņemt vērā dažas lietas, kad izlemjat, kāds plāns jums ir vislabākais.

Pirmkārt, jums ir nepieciešams līdzsvara plāns. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat frekvenču pieeju, sliekšņa pieeju vai kombinēto pieeju, jums ir jāzina pirms laika, kad jūs atkārtoti līdzsvarosities. Plāns ir svarīgs, jo bez tā, jums būs kārdinājums ļaut tirgum diktēt savu līdzsvara stratēģiju ..

Piemēram, S & P 500 indekss 2013. gadā bija vairāk nekā 32%. Bez plāna daudzi ieguldītāji, visticamāk, nebūs pārvietojuši ieguldījumus no akcijām uz obligācijām šādā vērtspapīra laikā, pat ja viņu akciju izvietojums būtu ievērojami pārāk svarīgs. Tāpat, kad akciju tirgus ir samazinājies par 30%, var būt ļoti grūti pārvietot aktīvus no obligācijām uz akcijām. Pēc plāna palīdzēsit izdarīt pareizās lietas.

Otrkārt, apsvērt izmaksas.Tas var izmaksāt jums naudu, lai atkārtoti līdzsvarotu, par ko mēs runāsim nākamajā podcast un rakstu. Tā kā jūs domājat par kādu pieeju jūs vēlaties izmantot līdzsvara atjaunošanai, domā par izmaksām.

Piemēram, ja jūs pārdodat ieguldījumus ar nodokli apliekamajā kontā, lai līdzsvarotu savu portfeli, tas varētu izraisīt ievērojamus nodokļus. Arī jums būs jāmaksā maksa, dažreiz, kad jūs līdzsvarot. Parasti 401 (k) punktā nebūs nekādu maksu par pirkšanu un pārdošanu kopfondos. (Bet jums ir jāapstiprina tas, ka esat ar savu plāna administratoru.) Ar IRA un ar nodokli apliekamiem kontiem varētu būt maksas, atkarībā no tā, kur ir jūsu konti un vai jūs ieguldāt atsevišķos krājumos vai ETF.

Visbeidzot, visu laiku tas ir aspekts. Jums var būt 401 (k), un jūsu laulātajam var būt 401 (k), un jums varētu būt vairāki IRA un ar nodokli apliekami konti. Tas ir reāls galvassāpes, lai atkārtoti līdzsvarotu, un tas ir vērts apsvērt. Vienkāršāka stratēģija bieži ir vislabākā.

Visu šo iemeslu dēļ es domāju, ka lielākā daļa cilvēku, iespējams, ir pietiekami līdzsvaroti vienu vai divas reizes gadā - ar slieksni vai bez tā. Jums ir jāizlemj, kas jums ir piemērots, taču ir vērts domāt par šajā procesā iesaistīto naudu, laiku un enerģiju.

Atkārtoti līdzsvars katru gadu vai reizi pusgadā parasti ir labi

Vanguard baltā grāmata "Paraugprakse portfeļa līdzsvara atjaunošanai" novērtē atgriešanos pie 1929. gada. Kā secina autori, lielākajai daļai investoru tas ir pilnīgi labi, vai nu katru gadu vai reizi pusgadā līdzsvarot ar slieksni aptuveni 5%.

Citiem vārdiem sakot, vienu vai divas reizes gadā jūs skatīsieties uz savām investīcijām, un, ja viņi no jūsu aktīvu sadales plāna ir pārcēlušies par vairāk nekā 5%, jūs atkārtoti līdzsvarosities. Kas Vanguard konstatēja, ka jūs varētu to izdarīt katru mēnesi vai reizi ceturksnī, bet, aplūkojot datus ilgā laika periodā, tas būtiski nepazemina risku jūsu portfelī. Un pat tad, ja vēlaties koncentrēties uz peļņu, nevis riskam, ikmēneša atkārtotai līdzsvarošanai salīdzinājumā ar ceturksni vai katru gadu nebūs būtiskas peļņas atšķirības.

Tāpēc lielākajai daļai cilvēku šī biežuma un sliekšņa izvēle ir laba pieeja. Pārbaudiet savu portfeli vienu vai divas reizes gadā, un, ja jūs izkļūt no nejaukšanās par vairāk nekā 5%, atkārtoti līdzsvarojiet.

Tagad man vajadzētu to pievienot: ja jums ir sarežģītāks līdzekļu sadales plāns, tas var nedaudz atšķirties. Piemēram, ja jums ir 10% REITs, maz ticams, ka tie samazināsies līdz 5% vai pieaugs līdz 15%. Tātad, ko es gribētu darīt šajā gadījumā, ir aplūkot izmaiņas 25% no šīs 10%. Citiem vārdiem sakot, aktīva klases gadījumā, kad esmu piešķīris 10% no saviem ieguldījumiem, es meklēšu šo aktīvu klasi, lai vienā virzienā vai citā veidā pārvietotos 2,5% (25% * 10%). Tātad, ja tas samazināsies vai palielinās par 2,5%, es vēlētos veikt līdzsvaru.

Komentāri Par Vietnē: