Partneru centrs Atrodiet brokeri

Vai jūs kādreiz esat nonācis tirdzniecībā, kurā domājāt, ka esat sagatavojies katram scenārijam tikai neparedzētam notikumam? Ja jums ir, tad jūs, mans draugs, ir ieslodzīti tirgos!

Neuztraucieties, pat pieredzējušie un pieredzējušie tirgotāji dažreiz saskaras ar neparedzētiem notikumiem. Patiesībā tirgus kļūst par "noslēpumu", ir gandrīz ikdienišķs notikums.

Tomēr tas, kas atdala uzvarētāju no zaudētāja, ir tas, kā tirgotājs reaģē uz šiem neparedzētiem notikumiem.

Iepriekšējo cenu darbību un diagrammu modeļu izpēte var iet tik tālu, lai sagatavotu jūs pārsteigumiem. Saskaroties ar notikumu, kuru jūs neesat saskāries vai negaidījāt, ir svarīgi, lai jūs ātri domājat par savām kājām un pieņemtu aprēķinātus lēmumus, jo īpaši, ja rindā ir reāli nauda.

Jūs, protams, neuztraucēsit savu prātu reaģēt uz bailēm un šoku, ja skatīsieties tikai uz kartēm. Tas ir tāpat kā sakot, ka jūs varat gatavot ēdienu tikai tāpēc, ka izlasījāt recepti! Lai jūs varētu pierast pie reaģēšanas uz negaidītiem notikumiem, vispirms gaidāt tos.

Cīņas mākslas studenti parasti veiksmīgi strādā, triecienē un bloķē treniņus klasē. Tomēr, saskaroties ar reālu uzbrukumu, daudzi studenti ir sasaluši un nespēj atbilstoši reaģēt. Tā rezultātā daži cilvēki vēl arvien ievainot, neskatoties uz zināšanām par pašaizsardzību.

Neparedzēti notikumi varētu notikt tikpat viegli tirdzniecībā. Pieņemsim, ka esat ievadījis savus pasūtījumus tieši pirms ekonomiskā ziņojuma publicēšanas. Pēkšņi ziņojums ir noplūda dažas minūtes agrāk, un cenu darbība ir pietiekami traka, lai aktivizētu jūsu pasūtījumus.

Tā kā jūs neparedzējāt un plānojat šo scenāriju, jūs nezināt, kā reaģēt, un jums nav ne jausmas, kā pārvaldīt savu tirdzniecību.

Ja šajos divos piemēros ir kaut kas kopīgs, tas ir fakts, ka bailes parasti izjauc normālu lēmumu pieņemšanas procesu. Abos gadījumos parādījās pārsteiguma, ātruma un vardarbības elementi, un tika izkropļots pareizs spriedums un plānošana.

Kā mans mīļākais tirdzniecības psihologs Dr Bretts Steenbārger (Brett Steenbarger) minēja savā grāmatā "Uzlabojot tirgotāju sniegumu", "Ko mēs neparedzam, mēs nevaram sagatavoties.

Ja jūs neizmantojat iespēju ņemt vērā tirgus pārsteigumus, veicot apmācību vai plānojot tirdzniecību, jūs, iespējams, tikai zaudējat garīgu bloku un sasalst, kad tas notiek.

Protams, nav iespējams paredzēt katra atsevišķa tirgus scenāriju un noteikt, kā jūs katrā gadījumā rīkosies, taču tas nekaitēs, lai mēģinātu to izdarīt.

ASV iznīcinātājs un militārais stratēģs Džons R. Boyds arī iesaka darboties jūsu pretinieka domāšanas stilā, izmantojot pieeju OODA (novērošana, orientācija, lēmums, rīcība). Jūs varat to pielietot tirdzniecībai, mēģinot noskaidrot, kā tirgotāju mobs varētu reaģēt uz notiekošo pirms jūsu nākamās darbības noteikšanas.

Dienas beigās viss ir par bojājumu kontroli. Protams, tirgū nāca klajā kaut kas, kas varētu potenciāli pieskrūvēt jūsu tirdzniecību, taču vienmēr vienmēr domā par to, kā jūs varat pārvaldīt savu risku.

Ja jūs nevarat precīzi noteikt, kas patlaban ir vadošais tirgus, vienkārši samazināt savus zaudējumus vai lēkt kuģi, nevis šķērsot pirkstus, un cerot, ka tirdzniecība turpinās ceļu.

Komentāri Par Vietnē: