Jūs esat dzirdējuši par Bondi Beach, Great Barrier Reef, Elle McPherson un Australian Open. Jūs zināt, ka Austrālijai ir lieliska "walkabout" kultūra, kur koledžu absolventi aizņem plaisu gadu, lai izpētītu pasauli un paplašinātu savu redzesloku. Ciktāl jūs varat teikt, Austrālija ir brīnišķīga zeme zem!

Ja vien neesat bijis saulains Austrālija, viss ir dzirdējis. Es nekad neesmu bijis, bet par laimi mums visiem, Shaun no Money Cactus ir regulārs lasītājs, kurš dzīvo Austrālijā un ir nolēmis sniegt padziļinātu izpratni par to, kā tas patiešām ir dzīvošana un darbs Austrālijā.

Viens no maniem draugiem no Sanfrancisko pirms pieciem gadiem pārcēlās uz Sidneju, un viņš tik ļoti mīlēja to, ka viņš nolēma sākt uzņēmējdarbību tur un kļūt par Austrijas pilsoni! Pēc tam, kad meklējat vairāk Austrālijas veselības aprūpes un sociālās drošības sistēmā, nav brīnums, kāpēc cilvēki mīl Austrāliju! Faktiski es varētu apsvērt iespēju doties pensijā tur, ja viņiem ir manis. Tad atkal, kāpēc viņi, jo es neesmu samaksājis nevienu no saviem nodokļiem!

Šeit ir Šauna viedoklis par Austrāliju. Citiem Austrālijas lasītājiem un tiem, kas tur kādu laiku ir pavadījuši, lūdzu, dalieties savās domās!

Austrālijas buoms: kur nauda ir

Par laimi, šķiet, ka lielākā daļa Austrālijas joprojām šķiet pareizajā virzienā, it īpaši, ja jums ir tāda prasme, kas ir piemērota kalnrūpniecība. Austrālija šobrīd iziet cauruļvada izpēti, un ir izveidota nopietna monēta, pat kravas automobiļu vadītāji paviršas par 100k plus, un viss, kas viņiem ir nepieciešams, ir jābrauc taisnā līnijā! Ir vēl lielāka nauda, ​​ko var iegūt kvalificētiem profesionāļiem, tāpēc nepārsteidza, ka visi šajā brīdī vēlas darbu ar ieguves kompāniju. Mēs runājam $ 150,000 - $ 300,000 darbavietas!

Citas rūpniecības nozares (piemēram, rūpniecība) nav tik populāras, un mūsu eksports cieš no stipra Aussie dolāra, taču tiešsaistes pirkumi noteikti ir spieduši. Tiešsaistes mazumtirdzniecības tirgū Austrālija ir diezgan neapmierinoša, tāpēc es domāju, ka šobrīd tajā ir daudz potenciālu.

Austrālijas skolu sistēma

Austrālijas izglītības sistēma ir ļoti līdzīga Amerikai. Kad bērni nokļūst skolā, viņi var izvēlēties doties uz augstskolu (valsts koledža) vai veikt profesionālo apmācību (līdzīgi kā kopienas koledža, ko es domāju). Lielā atšķirība ir augstākās izglītības izmaksas. Mēs patiešām ir laimīgi, esmu dzirdējis par koledžas izmaksām Amerikā un tas izklausās diezgan bīstams!

Rhe koledžas izmaksas Austrālijā nav gandrīz tik briesmīgi. Atkarībā no jūsu studiju jomas jūs varētu skatīties 15k-20k kopējā maksa ilgst 3-4 gadus. Pārliecināts, ka tas nedaudz nopietni atmaksā manu parādu, bet tas nav gandrīz tikpat slikts kā tas būtu, ja tas būtu 15k-20k gadā. Es uzskatu, ka tas ir patiešām būtiska atšķirība, ciktāl tas attiecas uz jūsu personīgajām finansēm, milzīgs finansiālais slogs dzīvības sākumā var ievērojami ietekmēt jūsu spēju ietaupīt un ieguldīt.

Mana augstākā izglītība? Ja jūs varat atļauties apmaksāt izdevumus, ierasties Austrālijā, lai mācītos. Mūsu universitāšu maksa ir zemāka, un tajā pašā laikā jums ir pieredze lielā pasaules daļā.

Austrālijas nodokļu un pensiju sistēma

Austrālijas nodokļu likumi nav pārāk atšķirīgi no tiem, kas atrodas ASV, taču ir maz atšķirību. Austrālijas nodokļu sistēmu administrē federālā valdība, un tā ir diezgan visaptveroša, kas būtībā nozīmē, ka tās parasti aizņem vairāk par tām (pirms tiek atskaitīti atvilkumi). Nodokli maksā tieši jūsu darba devējs ar katru darba samaksas ciklu, un, lai gan ir iespējams organizēt variāciju, pamatojoties uz jūsu atskaitījumiem, lielākā daļa austrāliešu iesniedz nodokļu deklarāciju finanšu gada beigās (30. jūnijā).

Man patiešām patika dažas no tabulām, kuras Sam pēdējā laikā ir salikušas, tāpēc man ir arī viens jums. Zemāk redzamajā tabulā tiek salīdzinātas Austrālijas un ASV fizisko personu nodokļu likmes un ienākumu sliekšņi (visi skaitļi ņemti no Wikipedia). Šeit ir daži citi nodokļi, piemēram, veselības aprūpe vai valsts nodokļi, taču tas ir labs kā vispārējs ceļvedis.

Ir vērts atzīmēt, ka abās situācijās konkrētā iekavā atsevišķi tiek maksāts nodoklis tikai par katru dolāru šajā kronšteina diapazonā. Tātad, ja jūs nopelnāt 37 500 ASV dolāru Austrālijā kā rezidentu, tad jūs nemaksājat nodokļus pirmajiem 6 000 ASV dolāriem, tad 15% no summas no 6 001 USD līdz 37 000 USD un visbeidzot 30% no pēdējā 500 USD.

Viens liels ieguvums, manuprāt, mums šeit ir Austrālijā, ir obligātie darba devēju iemaksas darbinieku pensionēšanās fondos (mēs to saucam) vecuma pensija) Tas ir vismaz 9% no jūsu algas, bet daži darba devēji maksā vairāk. Ir diezgan jauki, ja jums ir obligātas sistēmas, kas palīdz nodrošināt, ka jums ir pieejami līdzekļi, kad jūs aiziet pensijā, bet, kā jūs varētu sagaidīt, tas nepalielina daudz, ja vien jūs daudz vairāk ieguldāt pensijā. Mums ir arī daži stingri noteikumi, kas regulē veidu, kā šo naudu var ieguldīt, un, kad to var piekļūt, bet lielākā daļa cilvēku iegulda diversificētā portfelī, izmantojot vecuma pensiju fonda pakalpojumu sniedzēju, un piekļūt tam 65 gadu vecumā.

Austrālijas valsts un privātā veselības aprūpe

Medicare ir Austrālijas sabiedrības veselības aprūpes dienests, kas nodrošina iedzīvotājiem subsidētu ārstēšanu no vietējiem ārstiem (apmēram 75%) un pilnībā subsidē ārstēšanu valsts slimnīcās.Sistēma ir pārbaudīta, bet būtībā pieejama ikvienam (augstāku ienākumu gūstošie maksā 1%). Lai gan tas ir diezgan labs darījums, gandrīz 50% Austrālijas pilsoņu ir arī sava privātā seguma, jo tas ir plašāks, nodrošina lielāku izvēli un parasti aptver daļu maksu, ko parasti sauc par "ekstras", piemēram, zobu, optisko , fizioterapija, plānveida ķirurģija utt.

Austrālijas veselības aprūpes sistēma nekādā ziņā nav perfekta, mums ir daži ļoti ilgi gaidīšanas saraksti operācijām un bieži vien lielā skaitā slimnīcās, bet es domāju, ka mums joprojām ir diezgan paveicies piekļūt bezmaksas aprūpei neatkarīgi no tā, ko jūs darāt vai cik vecs esat.

Aussie personīgās investīcijas

Viena no lielākajām atšķirībām, ko esmu ievērojusi no nodokļu viedokļa starp Austrāliju un ASV, ir tā, ka jūs varat atskaitīt mājokļa hipotēku interesi par valstīm, taču jūs nevarat atskaitīt savu mājokļa hipotēku interesi par Austrāliju. Gaišajā pusē mēs Austrālijā nemaksājam nekādu kapitāla pieaugumu par mūsu galvenās dzīvesvietas pārdošanu. Turklāt mēs varam atskaitīt procentu izdevumus par mūsu komerciālo un dzīvojamo ieguldījumu īpašumiem.

Kapitāla pieauguma nodokli maksā 50% apmērā no jebkādu pārdoto ieguldījumu peļņas, piemērojamā likme ir tāda pati kā individuālā nodokļa likme pēc peļņas pievienošanas jūsu ienākumiem. Diemžēl mums nav kaut kas līdzīgs 1031. iedaļā, tādēļ, ja jūs pārdodat ieguldījumu īpašumu, jūs galu galā maksāsit vismaz kādu kapitāla pieauguma nodokli.

Austrālija nav tik slikta pie visiem mate

Tātad, ja jums tas ir, īss kontrasts starp acīmredzamākajām atšķirībām, kuras esmu pamanījis, un tiem, kas var ievērojami ietekmēt jūsu finanses atkarībā no tā, kur jūs dzīvojat un kā jūs rīkoties ar lietām. Cerams, ka šeit esmu šeit pieminējis kaut ko tādu, kas ir nozvejojis jūsu interesi un mazliet ciešāk izpētīs jūsu personīgās finanses. Ja nē, es iesaku jums sākt ietaupīt brīvdienas "uz leju zem" un piedzīvot nedaudz vairāk no Austrālijas par sevi.

IETEIKUMS

Vēlaties atrast pieejamu termiņu dzīvības apdrošināšanu? Apskatiet PolicyGenius, neatkarīgu apdrošināšanas brokeri, kas revolutionizē to, kā mēs pērkam dzīvības apdrošināšanu - par brīvu! Atbildiet uz dažiem vienkāršiem jautājumiem PolicyGenius tīmekļa vietnē un uzreiz saņemiet bezmaksas, personalizētas un visaptverošas dzīvības apdrošināšanas cenas. PolicyGenius sniedz bezmaksas un objektīvu padomu vairāk nekā 25 A-rated top dzīvības apdrošināšanas kompānijām, ko tās ir rūpīgi izpētījušas un pārbaudījušas. Tā kā dzīvības apdrošināšanas cenas ir regulētas, jums nav jāuztraucas par to, ka nesaņem labākos piedāvājumus. PolicyGenius palīdz salīdzināt vislabākās cenas vienā vietā. Iepazīstieties ar viņu bezmaksas dzīvības apdrošināšanas likmju kotācijām ar PolicyGenius šodien. Kad apdrošināšanas uzņēmumi konkurē, jūs uzvarējat!

Atjaunināts 2016. gadam un vēlāk.

Komentāri Par Vietnē: