Katru dienu mēs saskaramies ar neskaitāmiem personīgo finanšu lēmumiem. Tās svārstās no šķietami trivial (ja mēs dotos vakariņās) uz vairāk ietekmi (cik daudz mums vajadzētu pavadīt mājās). Tomēr katrs no šiem lēmumiem kopīgi darbojas, lai noteiktu savas finanses.

Laikā, kad šis emuārs ir darbināts kopš 2007. gada, un podcast kopš pagājušā gada, lasītāji ir sūtījuši man tūkstošiem jautājumu. Šie jautājumi aptvēra dažādas tēmas, piemēram, investīcijas, kredītreitingus, ikgadējus maksājumus un nodokļus. Podcast izlaidums pagājušajā gadā ir paātrinājis saņemto e-pastu. Tagad lasītāji katru nedēļu sūta neskaitāmus e-pastus (un es atbildēšu uz katru pēdējo no viņiem).

Kaut arī jautājumi ir daudzveidīgi, manas pieejas principi personiskajām finansēm un ieguldījumiem ir vairāk vienoti. Tāpēc šodien es eju pa 12 galvenajiem principiem, kurus es uzskatu, pieņemot lēmumus par personīgo finansējumu. Es ceru, ka tas palīdzēs jums arī pieņemt labākus lēmumus.

Šī raksta Podcast

1. Domā ilgtermiņa: Pasaulē, kurā balvas ir vieglākas un ātrākas (domā, ka bagātīgi iegūsti izkrāpšanu), ilgtermiņa domāšana ilgtermiņā, pieņemot lēmumus par finansēm, ir izšķiroša ilgtermiņa bagātības veidošanai. Tas paver perspektīvu visam no $ 4 latte pie Starbucks (es tagad dzeršu), vai mums vajadzētu ieguldīt mūsu darba devēju 401k, cik daudz mums jāmaksā par mājām.

Piemēram, ilgtermiņa domāšana palīdz mums saprast, ka -

  • Katru dienu 4 latte reklāmas, kuru skaits pārsniedz 21 056 ASV dolārus 10 gadu laikā, izmantojot 752. noteikuma noteikumus (cepuru padoms Mr Money krēsliem)
  • Ieguldot 1000 ASV dolārus mēnesī, sākot no 25, nevis 35, tad iegūstot 1,75 miljonus ASV dolāru, kad mēs pensionējam 65 gadu vecumā
  • Maksājot minimālo maksājumu ar 5000 ASV dolāru kredītkaršu parādu, kas mums uzliek 15%, mums būs 27,5 gadi, lai nomaksātu par kopējām izmaksām 12 517,52 ASV dolāru apmērā

2. Finansējiet savu dzīvesveidu bez naudas bez kredīta: Kredītkartes parāds dzēš dzīvības spēku no jūsu pašu būtības. Nefinansējiet dzīves stilu uz kredīta. Tas nozīmē, ka jāmaksā nauda par visu, sākot no pārtikas preces līdz atvaļinājumiem līdz automašīnām. Padariet upurus, kas jums jāveic, lai samaksātu naudu. Ja lēmums, kuru jūs domājat, var prasīt, lai jūs finansētu savu dzīvesveidu, padomājiet vēlreiz.

Ņemiet vērā, ka ir labi iekasēt izdevumus ar atlīdzības kredītkarti, ja vien katru mēnesi jūs pilnībā samaksājat to.

3. Saglabājiet katra dolāra dimensiju: Tas ir tik vienkārši, kā tas ir spēcīgs. Padariet to par ieradumu, sākot jau tagad, ietaupīt vismaz 10% no jūsu bruto darba samaksas. Vai arī kļūt par super taupītāju, ietaupot 20% vai vairāk. Ja jūs apšaubīsiet šī vienkāršā soļa spēku, sasniegsiet bagātāko cilvēku Babilonā.

Un pārdomājiet jebkuru lēmumu, kas varētu apdraudēt šo mērķi.

4. Vienmēr esiet godīgs (īpaši ar sevi): Ir pārsteidzoši, kā mēs varam runāt par dažiem ļoti sliktiem finanšu lēmumiem. Neatkarīgi no tā, vai tā tiek aizņemta no mūsu 401k, jo mēs maksājam sev interesi vai iegādāsies mēbeles, kas mums nav nepieciešamas, jo nulles procentu finansējums mums nav, mēs varam maldināt sevi finansiālās grūtībās. Esiet nežēlīgi godīgi ar sevi un jūsu lēmumu motīvi. Ja nepieciešams, saņemiet otru viedokli no drauga vai ģimenes locekļa, kurš, jūs zināt, ir labs ar naudu.

5. Saglabājiet maksas zemas: Samazinot maksu par ieguldījumiem, bankām, kredītkartēm, ir citi finanšu produkti, zemākas izmaksu iespējas parasti pārspēj dārgākas iespējas. Turot maksu zems ir absolūti kritisks, kad runa ir par ieguldījumiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mana portfeļa pamatā ir zemo cenu indeksu kopfondi un ETF. Bet maksa attiecas arī uz visiem finanšu produktiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc es saglabāju šīs vietnes lapas par bezmaksas kontu pārbaudēm, bezmaksas vai zemu cenu priekšapmaksas kartēm un tiešsaistes starpnieku atlaidēm.

6. Saglabājiet to vienkārši: Jo sarežģītāks ir "risinājums", jo mazāk ticams, ka tas būs labākais risinājums. Vairumā gadījumu termiņa dzīvības apdrošināšana ir labāka nekā sarežģītas pastāvīgās dzīvības apdrošināšanas preces. Indeksu fondiem parasti dod priekšroku vairāk sarežģītākiem aktīvi pārvaldītiem fondiem. Vienkārši ieguldot līdzekļus vai ETF, visbiežāk dod priekšroku sarežģītiem apdrošināšanas produktiem, kas ietver investīciju komponentu. Visās pārējās lietas ir vienādas, parasti vislabāk ir vienkārši.

7. Apskatiet nenoteiktību: Tas var pārsteigt tevi. Mēs esam būvēti, lai izvairītos no nenoteiktības. Tas ir bažas par nezināmu, kas daudzus cilvēkus atstāj no akciju tirgus. Nenoteiktība apdraud apdrošināšanas nozari, it īpaši, ja runa ir par naudas vērtības dzīvības apdrošināšanu un ikgadējām iemaksām. Problēma ir tāda, ka mums ir daudz naudas, lai pasargātu no visām šīm neskaidrībām. Kaut arī daļa no šīs aizsardzības ir neizbēgama (domājiet par automašīnas apdrošināšanu vai termiņa dzīvības apdrošināšanu), mums vajadzētu padomāt divreiz, pirms tērējat daudz naudas par garantijām.

Šī koncepcija ir īpaši svarīga, novērtējot ikgadējus maksājumus. Kaut arī mūža rentes ir sava vieta dažos finanšu plānos, tie nāk par augstām izmaksām. Papildus maksājumiem, kas saistīti ar šiem produktiem, tie arī ierobežo mūsu pieaugumu. Jā, mēs saņemam garantētu maksājumu plūsmu, bet par lielu cenu. Galvenais ir divreiz domāt, pirms tērēt daudz, lai izvairītos no nenoteiktības. Nezināma apguvei ir savas priekšrocības.

8. Nelietojiet mantkārīgs: Tu zini sajūtu. Draudzei ir karstā krājuma padoms, ko nevar zaudēt. Tomēr jūsu prātā ir radušās bažas, ka varbūt tas ir pārāk labi, lai būtu patiesība. Tas parasti ir. Mums ir jāsaprot un jāuzrauga savas emocijas, kad runa ir par naudu. Ja mēs bieži vien kārdināmies ar bagātīgo ātro mentalitāti, mums pirms diviem spēkiem vajadzētu domāt divreiz. Šie piedāvājumi bieži slikti.

9.Ietveriet spēka sastāvu: Vai ir jāapvieno ieguldījuma peļņa vai liela procentu parāda sniega bumba, mums ir jāsaprot maisīšanas spējas. Pēc tam, kad tas ir saprasts, pēc tam mēs varam izvērtēt finanšu lēmumus, lai noteiktu, vai viņi izmanto vai neievēros maisījumu. Tas nozīmē, ka mums šodien ir jāiegulda ieguldījumi un jāsamaksā parāds (sākot ar lielu procentu parādu).

10. Padomājiet ārpus kastes: Tāpēc mēs bieži skatāmies uz finanšu lēmumiem melnbaltā krāsā. Vai tas ir viedoklis, ka ārkārtas fondam vienmēr jābūt skaidrā naudā FDIC apdrošinātai bankai vai ka pirms ieguldīšanas mums vienmēr ir jāapmaksā visi hipotekāro parādu veidi, šīs dogmatiskās pieejas personiskajām finansēm bieži vien nav mūsu interesēs. Pirms pieņemt finansiālu lēmumu, apsveriet visas iespējas un nosver katra plusi un mīnusi.

11. Svarīgi vispirms: No tā, kā katru dienu tērējat, lai pieņemtu lielus finanšu lēmumus, neatstājiet svarīgos uzdevumus. Katru dienu saprotiet, ko vēlaties paveikt, un vispirms iegūstiet svarīgos materiālus. Runājot par finansēm, neatstājiet kritiskās darbības priekšmetus, piemēram, dzīvības apdrošināšanu, gribas sagatavošanu vai ieguldīšanu pensijā. Vispirms veiciet svarīgās lietas, un pārējā daļa notiks.

12. Veikt atbildību: Pēdējos gados mūs bombardēja politiķi, kuri vēlas pārliecināt mūs, ka mēs esam cietuši. Neatkarīgi no tā, vai viņi mums saka, ka "sistēma" ir rigged vai norādīts pirksts pie Wall Street un korporatīvās Amerikas, rezultāts ir tāds pats - mēs jūtamies bezpalīdzīgi. Tas viss absurds ir paredzēts vairāk, lai novērtētu politiskos punktus, nevis virzīt valsti uz priekšu. Neskariet upuri.

Uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un jūsu situāciju. Protams, notiek lietas, kas nav mūsu kontrolē. Bet tas, kas nekad nav no mūsu kontroles, ir veids, kā mēs viņiem reaģēt. Ņemot atbildību, tiek radīta neatlaidība un radošums, un tas mums dod pareizo prātu, lai gūtu panākumus.

Komentāri Par Vietnē: