Lielas lietas nāk mazos iepakojumos. Tas ir taisnība daudzās dzīves jomās, un tas noteikti ir taisnība, kad runa ir par naudu. Faktiski daži no vissvarīgākajiem un efektīvākajiem naudas pārvedumiem, kurus varat veikt, ir ātri, vienkārši un patiešām jaudīgi. Kad mēs tuvojamies 2016. gada beigām, es domāju, ka būtu pienācis laiks pārskatīt 11 soļus, ko varat veikt, lai nākamajā gadā varētu viegli uzlabot savas finanses.

1. Maksājiet rēķinus savlaicīgi: Tas izklausās vienkārši, es zinu, un ir diezgan acīmredzams. Bet tas ir pietiekami svarīgi, lai būtu vērts pieminēt.

Lai gan finanšu kavēkļi dažreiz liedz mums sekot līdzi mūsu rēķiniem, visbiežāk tas ir tikai organizatoriskās un disciplīnas jautājums. Tomēr nozīmi nevar pietiekami uzsvērt. Novēlotie maksājumi var sagraut savu kredītreitingu, radīt noklusējuma procentu likmes un radīt svarīgas attiecības ar kreditoriem (jūs nekad nezināt, kad vēlaties palielināt kredīta limitu).

Ja jums ir ieradums zaudēt maksājumus, ir vairākas iespējas, kas var palīdzēt jums palikt virs rēķina:

  • Automatizējiet: Iestatiet automātisko maksājumu pēc iespējas vairāk rēķinu. Mēs maksājam mūsu hipotēku, mājas kapitāla, elektrības, gāzes un tālruņa rēķinus, izmantojot automātiskus atskaitījumus no mūsu norēķinu konta vai kredītkartes (mēs vienmēr varam izmantot skaidru naudu atpakaļ uz maksājumu karti).
  • Atalgojums, kā jums iet: Tiklīdz parādās rēķins, samaksājiet to tūlīt. Tādā veidā nav šaubu, ka tas saņems samaksu laikā.
  • Partija un process: Vēl viena pieeja ir noteikt vienu vai divas dienas katru mēnesi, lai sēdētu un samaksātu rēķinus. Ja jums ir nepieciešams tos izplatīt visu mēnesi, lai atbilstu jūsu ienākumiem, naudas plūsmas kalendāra izveidošana ir lielisks rīks.
  • Naudas pārvaldības programmatūra: Programmatūra un tiešsaistes rīki var palīdzēt jums labāk pārvaldīt savu naudu. Es esmu gan Quicken, gan YNAB ventilators (tev vajag budžetu). Es izmantoju Quicken tagad, bet abas ir labas iespējas, kā arī vairāki bezmaksas tiešsaistes naudas līdzekļu pārvaldības rīki. Vienkārši izmantojiet to, kas jums vislabāk atbilst. Rīks ir vērtīgs tikai tad, ja to faktiski izmantojat!

2. Izsekojiet savu neto vērtību: Kad runa ir par jūsu progresa novērtēšanu, Tīkla vērtība ir atslēgas kritērijs. Katru mēnesi mēs pelnām naudu, un mēs tērējam naudu. Rezultāti atspoguļoti mūsu bilancē. Veikt vairāk, nekā jūs tērējat, un starpība tiek parādīta kā papildu nauda bankā (aktīvu) vai, iespējams, papildu maksājums ar kredītkarti (saistības). Tērē vairāk, nekā jūs veicat, un atšķirība parādās kā izņemšana no bankas konta vai, iespējams, maksājums no kredītkartes vai mājas kapitāla kredītlīnijas. Katrā ziņā tas ir bilance, kas novērtē mūsu progresu.

Ja jūs nekad neesat sagatavojis bilanci, mūsu trīspakāpju finanšu pārskati parāda, kā to izdarīt.

3. Pārbaudiet savu kredītu: Jūs varat saņemt savu kredītnovērtējumu bez maksas reizi gadā no katras no trim lielākajām kredītvēstures aģentūrām no annualcreditreport.com. Tā kā katram no tiem var būt atšķirīga informācija par failu, ir svarīgi pārbaudīt pārskatu no visiem trim. Iegūstiet tos visus katru gadu vienā reizē vai katru četru mēnešu laikā izvelciet no katra biroja. Katrā ziņā katru gadu pārbaudiet kredīta ziņojumu par kļūdām.

Iemesls tam ir tik svarīgi, ka jūsu kredīta rādītājs var būtiski ietekmēt jūsu finanses. Tas ietekmē visu, sākot no procentu likmes, ko jūs saņemsiet no hipotēkas līdz likmei, ko saņemat ar kredītkarti vai nākamo automašīnas aizdevumu. Savā lieliskajā grāmatā "Jūsu kredīta rādītājs" Lizs Vestons analizē, cik labs ir labs kredītreitings. Mūža laikā lielākajai daļai cilvēku ir vērts desmitiem tūkstošu dolāru un dažiem pat vairāk.

Daži jaunie pētījumi pat liecina, ka tie, kuri bieži pārbauda savu kredītvēsturi, faktiski pārtrauc augstāku punktu skaitu. Neatliek, huh? Ņemiet vērā, ka jūs nevarat saņemt savu FICO kredītreitingu no annualcreditreport.com. Ja jūs vēlaties savu rezultātu, skatiet šos bezmaksas veidus, kā iegūt savu kredītreitingu.

4. Atkārtoti līdzsvarojiet savu ieguldījumu portfeli: Laika gaitā jūsu ieguldījumi novirzīsies no jūsu aktīvu sadales plāna. Tā kā viena aktīva klase palielinās, bet otrs samazinās, jūs zaudēsiet pārāk daudz naudas, kas ieguldīta vienā klasē, bet citā nedaudz. Mēs līdzsvarojamies reizi gadā, bet neatkarīgi no tā, ko jūs izvēlaties, pārliecinieties, ka ieguldījumi ir atbilstoši jūsu plānam.

5. Veikt kredītkartes auditu: Reizi gadā mēs pārskata mūsu kredītkartes un jautā, vai mēs varētu labāk izmantot dažādas kartes. Piemēram, ja jums ir līdzsvars no mēneša uz mēnesi, uzdodiet sev jautājumu, vai varat saņemt karti ar zemāku procentu likmi vai atlikumu pārskaitījumu par 0% gadā.

Ja jūsu uzmanība tiek pievērsta atlīdzībai, jautājiet, vai ir pieejamas labākas kartes. Es tikai pārveidoja mūsu Amex Gold Preferred Rewards karti Premier Rewards kartei. Atlīdzības ir daudz, daudz labāk, un visu, kas bija nepieciešams, bija dažas minūtes tiešsaistē, lai veiktu izmaiņas.

Viena pēdējā doma. Ja jūsu kredītreitings gada laikā ir uzlabojies, jūs varat pretendēt uz kartītēm, kuras nevarēja saņemt gadu iepriekš. Ja neesat pārliecināts, pārbaudiet savu rezultātu un pēc tam salīdziniet kartes. Lai gan kredītkartes izsniedzēji izskatās vairāk nekā tikai jūsu kredītreitings, šeit ir labs īkšķis, lai kredītreitingus pārvērstu par kartēm, ko varat saņemt: 700+ (lieliskas un labas kredītkartes), 650-699 (godīgs kredīts kredītkartes) zem 649 (sliktas vai sliktas kredītkartes).

6. Novērtējiet savu banku: Es gandrīz 20 gadus esmu bankojusi Citi. Tomēr katru gadu es sev jautāju, vai tur ir labākas iespējas. Un kad man jāatver krājkonts vai kompaktdisks, es neierobežoju sevi ar Citi.Tā vietā es cenšos iegūt visaugstāko peļņu. Tāpēc apskatiet, kur jūs glabājat savu naudu un uzdodiet sev jautājumu, vai jūs varat darīt labāk.

7. Pārskatiet un pārskatiet savus mērķus: Mērķi ir ļoti svarīgi visās dzīves jomās. Tie ir īpaši svarīgi, kad runa ir par naudu.

Mūsu mērķis šogad ietver atlīdzību par visiem ne hipotēku parādiem, dodot noteiktu summu labdarībai un paplašinot mūsu ieguldījumus. Lai kādi nebūtu jūsu mērķi, uzrakstiet tos un regulāri vērsieties pie tiem. Tās var būt lielisks motivators.

8. Nogrieziet savus ikmēneša izdevumus: Tas ir pārsteidzoši, cik daudz radošu ceļu ir, lai ietaupītu naudu. Jūs varat samazināt telefona rēķinus, pārejot uz MNVO, piemēram, Republic Wireless vai priekšapmaksas plānu. Jūs varat neskaitāmos veidos samazināt apkures un dzesēšanas rēķinus, ieskaitot programmējamos termostatus un CFL spuldzes. Jūs varat atbrīvoties no kabeļa un joprojām baudīt lielāko daļu televīzijas pārraižu. Saraksts turpinās un turpinās. Ja vēlaties vairāk ideju, izskatiet manu bezmaksas grāmatu, 99 bezspēks, kā ietaupīt naudu.

9. Apsveriet hipotēkas refinansēšanu: Lai gan pēdējā laikā cenas ir nedaudz paaugstinājušās, joprojām ir vēsturiski zemākās. Ja neesat refinansējis, tagad ir laiks to izskatīt. Šis viens solis varētu ietaupīt simtiem dolāru mēnesī un tūkstošiem dolāru visā jūsu hipotēkas dzīvē.

10. Novērtējiet visu savu apdrošināšanu: Reizi gadā mēs atkal novērtējam visu mūsu apdrošināšanu. Mēs pārbaudām savus atskaitījumus, lai redzētu, vai mēs varam ietaupīt naudu, palielinot tos. Mēs jautājam, vai mums ir vajadzīga visa mūsu apdrošināšana. Un mēs veicam labākas likmes, kuras ir viegli izdarīt tiešsaistē.

11. Esi gudrs: Jūsu finanšu uzlabošana ir mūžizglītības process. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties kļūt par labāku investoru, sākt uzņēmējdarbību vai vienkārši labāk pārvaldīt savu naudu, ir dažas lieliskas grāmatas, kas var jums palīdzēt. Pirms kāda laika es izveidoju sarakstu ar 7 lieliskām personīgo finanšu grāmatām. Šīs grāmatas šodien joprojām ir vērtīgas, kā arī daudzas citas. Galvenais ir nekad pārtraukt mācīšanos.

Ja jums ir citas lietas, ko veicat šogad, lai uzlabotu savas finanses, atstājiet komentāru, lai informētu mūs par to, ko jūs darāt.

Komentāri Par Vietnē: