Man patīk būt pašnodarbinātiem. Daudzus gadus es strādāju citiem cilvēkiem un bija samērā laimīgs. Tomēr man vienmēr bija sāpīga sajūta, ka es gribēju iziet no sevis pašu. Es gribēju vairāk brīvības. Es gribēju kontrolēt savu likteni. Un tagad, kad es beidzot pievērsos pašnodarbinātībai, es darīšu visu, kas nekad nevajadzētu atskatīties.

Ir daudz ko mīlēt par pašnodarbinātību. Jums ir brīvība izdarīt savas izvēles un lēmumus. Jūs varat iestatīt savas stundas, veidot savu ieguldījumu (nevis kāds cits), un nekad nevajadzēs lūgt atvaļinājumu vai ģimenes pasākumus. Protams, jūs nesaņemat samaksu, ja atvaļināsit, tādēļ noteikti ir vajadzīgs līdzsvars.

Arī pašnodarbinātībai ir daudz lielāks risks. Ja jums ir slikts mēnesis, jums netiek garantēta alga. Turklāt jūs pilnībā esat par sevi, kad runa ir par veselības aprūpes, pensijas un uzņēmējdarbības izdevumu segšanu. Jūs nevarat vienkārši ieslēgt izdevumu pārskatu un saņemt atlīdzību. Viss, ko jūs tērējat savam biznesam, nāk tieši no kabatas.

Skatīt arī: Kā saņemt veselības aprūpi, ja esat pašnodarbinātais

Vissliktākais ir tas, ka jūs uzzināsiet, ko nozīmē maksāt šausminošo pašnodarbinātības nodokli. Jūsu darba devēja vietā, kas maksā pusi no sociālās apdrošināšanas un medicīniskās palīdzības nodokļiem, maksā visu. Kad jūs maksājat abas savas algas nodokļa daļas un rakstāt čeku, lai segtu savus ceturkšņa ienākumus, ātri kļūst skaidrs, cik daudz jūs faktiski maksā valdībai katru mēnesi. Uzticiet man, tas ir šoks uz sistēmu.

Nesaņem mani nepareizi. Man pašnodarbinātības priekšrocības lielā mērā pārsniedz trūkumus. Esmu jau pieminējusi personīgo labumu, kas, protams, ir arī finansiāli. Šeit ir daži no maniem mīļākajiem finansiālajiem ieguvumiem, esot pašnodarbinātiem.

Neierobežots ienākumu potenciāls

Viena no lielākajām pašnodarbinātības ieguvumiem ir iespēja veikt neierobežotu ienākumu apjomu. Atšķirībā no vairuma darbavietu korporatīvajā pasaulē, jūsu alga nekad netiks ierobežota vai papildināta. Jūs kontrolējat, cik daudz naudas jūs galu galā darāt.

Vēlaties paaugstināt? Vai nu strādājiet daudz grūtāk, turiet vairāk uzņēmējdarbības vai abus. Ar pašnodarbinātību jūs saņemsiet to, ko jūs sējat - tas nozīmē, ka jūsu ienākumu potenciālu ierobežo tikai jūsu idejas un darba ētika. Tas ir milzīgs, bet arī ir liela atbildība. Jūs saņemat tikai samaksu par darbu, ko jūs faktiski veicat, nevis tikai, lai parādītu un izspiežot pulksteni.

Ietaupīt naudu par transportu

Ja jums ir paveicies vadīt savu biznesu no savas mājas, tāpat kā es, jūs varat saglabāt saišķu par transporta izmaksām uz darbu un no tā. Jūs, iespējams, nedomājat par to, cik daudz tas izmaksā jums ceļot uz darbu, jo tas ir kļuvis par ieradumu jums. Saskaņā ar ASV Census Bureau, vidējais ceļojuma laiks uz darbu Amerikas Savienotajās Valstīs ir 25,5 minūtes. Tas ir aptuveni 50 minūtes dienā, turp un atpakaļ.

Pieņemsim, ka jūs gribat maksāt aptuveni 30 ASV dolāru nedēļā strādāt. Tas ir 1560 $ gadā. Nebraucot uz darbu, jūs varat aizpildīt tikai vienu reizi mēnesī. Tas ir 1200 USD ietaupījums. Tas pat neņem vērā automašīnas nolietojumu. Vēl svarīgāk, jūs saņemsit kaut ko vēl vērtīgāku atpakaļ: savu laiku. Pārvadājumi uz darbu, iespējams, nav visuzskatāmākās izmaksas, bet tas noteikti palielinās.

Ietaupīt naudu par apģērbu

Atkal, lai gan tas neattiecas uz visām pašnodarbinātajām personām, ja jūs varat strādāt mājās, visu gadu varat ietaupīt apģērba izmaksas. Tiem, kas strādā profesionālā biroja atmosfērā, ir jāuzvelk daļa. Pat ja jums nevajag valkāt uzvalku katru dienu, jums joprojām vajadzētu izskatīties profesionāli.

Es mēdzu tērēt apmēram 500 ASV dolārus gadā par apģērbu darbam. Tagad, kad es strādāju mājās, es varu nēsāt savas pidžamas, ja es gribu, un neviens to nezinātu.

Nodokļu atskaitījumi

Kad jūs domājat par pašnodarbināto finansiālajiem ieguvumiem, jūs nekavējoties domājat par nodokļu atskaitījumiem. Jā, nodokļu atlaides ir jauki. Bet patiesība ir tāda, ka šie atskaitījumi var nebūt tik izdevīgi, kā šķiet. Tie, kas nav pašnodarbinātie, bieži domā, ka "norakstīšana" pēkšņi padara visu par brīvu. Tas nav. Jums par to ir jāmaksā. Jums nav tikai jāmaksā ienākuma nodoklis par jūsu iztērēto naudas summu.

Rezultāts ir tāds, ka pašnodarbinātās personas spēj iegādāties atsevišķus ar uzņēmējdarbību saistītus priekšmetus ar pirmsnodokļu dolāriem. Tālāk ir minēti daži no visizplatītākajiem nodokļu atvieglojumiem uzņēmumu īpašniekiem:

  • Ēdināšana - Ja jūs vai nu ceļojat uz uzņēmējdarbību vai satikties ar klientu, ēdienu var uzskatīt par nodokļa atskaitījumu. Tas ir jauks perversts, īpaši, ja jūsu biznesam nepieciešams daudz pusdienas vai vakariņu tikšanās. Tomēr jūs reti varat atskaitīt visu ēdienu. Parasti jūs varat atskaitīt 50% no ēdienreizes izmaksām, ja saglabājat kvīti un atzīmējat uzņēmuma mērķi.
  • Izklaide - Tāpat kā ar ēdienu, no jūsu nodokļiem var atskaitīt 50% no biznesa klienta izklaides izmaksām. Jums ir jādara bizness vai nu tieši pirms pasākuma, tā laikā vai tūlīt pēc tā. Atkal jums ir jāsaglabā detalizēti ieraksti un kvītis par notikumu.
  • Ceļot - Ceļošana uz darba notikumiem ir vēl viens jauks nodokļa atskaitījums.Ja esat pašnodarbinātais, jūs varat atskaitīt no saviem nodokļiem jūsu ceļa izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, nomas automašīnas, taksometri utt.). Tomēr ceļojumam ir jābūt ar konkrētu uzņēmējdarbības mērķi. Kankunā pludmales pavadībā izejot dažas vizītkartes, tā nedarīs. Noteikti varat pierādīt, ka ceļojums ir saistīts ar biznesu. Ja jūs sajaucat biznesu un izklaidi, jūsu ceļojuma biznesa daļa ir atskaitāma.
  • Transports - Ja jūs izmantojat savu personīgo transportlīdzekli uzņēmējdarbības veikšanai, varat norakstīt savus darījumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbību, kā nodokļa atskaitījumu. Es vienmēr esmu atradis standarta nobraukuma atskaitījumu visvieglāk, kā to izdarīt. Atkal jums nav atļauts atskaitīt jebkādu personisku lietojumu, un jums ir nepieciešams saglabāt lielisku ierakstu audita gadījumā.
  • Mājas ofiss - Ja jums ir istaba jūsu mājās, kas tiek īpaši izmantota uzņēmējdarbības nolūkos, tad jums ir tiesības to pieprasīt kā nodokļu atskaitījumu. Šī joma ir īpaši paredzēta darbam, tāpēc uzmanieties, izmantojot šo. Katru gadu es izmantoju mājas biroja atskaitījumu, bet tas patiesībā nenozīmē tik daudz. Tā kā formula ir tik sarežģīta, parasti es ņemu "Safe Harbor" mājas biroja atskaitījumu, lai izvairītos no jebkādiem jautājumiem.
  • Internets un tālrunis - Papildus savam mājas birojam jūs varat atskaitīt daļu sava interneta un tālruņa rēķinu, ko izmantojat uzņēmējdarbībai. Atkal, ja jūs izmantojat šos priekšmetus personiskai lietošanai, jūs varat atskaitīt tikai to rēķina daļu, kas paredzēta uzņēmējdarbībai.
  • Veselības apdrošināšana - Pašnodarbinātie uzņēmumu īpašnieki spēj atskaitīt veselības apdrošināšanas prēmiju izmaksas (kā arī prēmijas par viņu laulāto un bērniem) ar nosacījumu, ka viņiem nav tiesību segt citus plānus (piemēram, viņu laulātā darba devēja sponsorētais plāns .) Tas noteikti ir labs ieguvums, bet tas nav tik lieliski, kā šķiet. Tā kā pašnodarbinātajiem parasti nav piekļuves grupu veselības apdrošināšanas likmēm, prēmijas par segumu atvērtā tirgū var būt pārspīlēti augsts. Piemēram, manā ģimenē pieejamais lētākais plāns pārsniedz 800 ASV dolārus mēnesī prēmijās ar atskaitāmu summu, kas pārsniedz 13 000 ASV dolāru. Atcerieties, ka tas ir tikai atskaitījums, tāpēc manas veselības apdrošināšanas izmaksas nav brīvas. Protams, es ņemšu atskaitījumu, bet tas ir daudz lielāks nekā fakts, ka esot pašnodarbinātais ierobežo manu piekļuvi plāniem ar zemākām prēmijām.

Pensionēšanās ietaupījumi

Patiesi lielākais finansiālais ieguvums, ko valdība piedāvā pašnodarbinātām personām, ir kvalificēti pensijas uzkrājumu plāni, kas ir pieejami. Šīs iespējas ietver SIMPLE IRA, SEP IRA un Solo 401 (k) plānus - un tie ir lieliski.

Tā kā darbinieki bieži saņem "brīvu naudu" no sava darba devēja, lai likvidētu viņu pensijas, viņiem piemēro stingrākus iemaksu ierobežojumus. Pašnodarbinātām personām pašiem ir jāfinansē viņu pensionēšanās, tāpēc iemaksu ierobežojumi ir daudz plašāki.

Piemēram, SEP IRA ierobežojumi 2016. gadam tiek noteikti vai nu par 20% no kompensācijas, vai arī par 53 000 USD, atkarībā no tā, kurš ir mazāks. Tas ir nodokļu atliktā naudas daudzums, kas ir milzīgs ieguvums. Tas samazina pašreizējo nodokļu summu un (teorētiski) jāsamazina nodokļa summa, kuru maksāsit vēlāk (jo jums vajadzētu būt zemākai nodokļu kategorijai). Atkal, tā nav brīva nauda, ​​bet dāsnas robežas noteikti ir plus.

Piezīme: SEP IRA iemaksas darbinieks vai 25% no kompensācijas vai 53000 USD, atkarībā no tā, kurš ir mazāks (Avots: IRS). Tomēr kā darba devējs, jūs varat atskaitīt tikai iemaksas uz savu SEP IRA līdz 20% no kompensācijas vai 53 000 USD, atkarībā no tā, kurš ir mazāks (Avots: IRS). Šie ierobežojumi attiecas uz 2015. un 2016. finanšu gadu.

Iesaiņošana

Kaut arī ir daudz finansiālu ieguvumu no pašnodarbinātības, ne visi no tiem ir tik ienesīgi, kā varētu šķist. Tomēr brīvību un iespējas, ko pašnodarbinātība pieļauj, ir grūti aprēķināt. Ja domājat par pašnodarbinātību, rūpīgi apsveriet izmaksas un ieguvumus, pirms veicat lēcienu.

Komentāri Par Vietnē: