Ko tu dari ar 10 000 dolāriem? Šeit ir 10 lieliskas idejas par labāko veidu, kā ieguldīt 10 000 dolāru un Mīklas rulera kopienas atbildes, kurām tika uzdots šis ļoti jautājums.

Pirms dažām nedēļām mīklas rullīšu biļetenā es uzdeva šādu jautājumu:

"Ko tu dari, ja tu ieiesi 10 000 dolāru?"

Es saņēmu daudz atbilžu. Kas man pārsteigts par atbildēm, bija tas, cik tie bija līdzīgi. Viņi dažādās konkrētās detaļās par to, kā cilvēki tērē 10 000 dolāru, taču viņi kopīgi vienojās par vienu lietu - lielākā daļa izmantos naudu, lai uzlabotu savas finanses.

Lielākā daļa cilvēku varētu atmaksāt parādus, nodot naudu ārkārtas fondā vai ieguldīt naudu. Daži ieguldījuši īstermiņa mērķus, bet daži - ilgtermiņa mērķiem. Gandrīz katrā atbildē bija vismaz viens mērķis, kas uzlabotu personas vispārējo finansiālo stāvokli.

Atbildes man lika domāt par citu jautājumu, kuru es neesmu uzdeva: Ko tu dari ar 10 dolāriem? Kā atbildes būtu atšķirīgas?

Konsekventas investīcijas

Kāpēc mēs izturas pret lielām vienreizējām naudas summām, kas atšķiras no mazām ikmēneša summām? Mēs mēdzam lielākus daudzumus apstrādāt pārdomātāk. Varbūt tāpēc dažiem ir vieglāk ietaupīt nodokļa atmaksu pat tad, kad viņi cenšas ietaupīt naudu no mēneša līdz mēnesim.

Varbūt mums ir jārēķinās arī ar nelielām naudas summām. Galu galā, kā rīkoties ar nelielu naudas summu, tas ietekmē lielāku priekšstatu.

Tālāk ir minēti daži iemesli, kāpēc mēs nopietnāk neņemam mazākas naudas summas:

 1. Ir grūti internalizēt maisījumu - mēs vienkārši nevaram iedomāties, ka 10 ASV dolāri palielināsies jebkādā nozīmīgā veidā.
 2. Izdevumi nelielām summām nejūtas kā tas ir "slikti", piemēram, pūšot 10 000 dolāru.
 3. Novēlota apmierināšana ir nepieciešama, saglabājot nedaudz naudas.

Apsveriet, kā jūs rīkoties ar nelielu naudas summu un cik mazi ikdienas lēmumi varētu uzlabot jūsu finanses ilgtermiņā. Jūs varētu būt pārsteigts.

Labākie veidi, kā ieguldīt 10 000 ASV dolāru

Tagad apskatīsim idejas par to, kā ieguldīt 10 000 ASV dolāru:

1. Investējiet 401k, lai iegūtu uzņēmuma atbilstību

Bez šaubām, vislabākais ieguldījums ir 401k, 403b vai citu darba vietas pensijas plānu saņēmis darba devējs. Tas ir vistuvākais brīvajiem pusdienām, ko jūs varat atrast. Ja jūsu darba devējs pieskaita daļu no jūsu izdienas iemaksas, pārliecinieties, vai esat ieguldījis pietiekami daudz, lai iegūtu 100% no spēles.

2. Investējiet ar LendingClub

Ieguldījumi LendingClub piezīmēs. LendingClub ļauj ieguldīt mazāk kā 25 ASV dolārus aizdevumiem citiem cilvēkiem. Jūs varat izvēlēties risku un atdevi, kuru vēlaties, pamatojoties uz aizņēmēja kredītspēju. LendingClub arī atvieglo liela apjoma investīciju dažādošanu desmitos vai pat simtos aizdevumos. Šī dažādība pasargā jūs pret jebkādu aizdevuma noklusējumu. Es jau gadiem ilgi ieguldīju LendingClub. Līdz šim mana atdeve ir 7,09%.

3. Maksim no IRA

Tas neaizņems visus 10 000 ASV dolārus (IRA ieguldījumu limiti ir mazāki), bet tas ir lielisks sākums. Lieliska lieta par IRA ir tā, ka jūs pilnībā kontrolē. Jūs izlemjat, kur atvērt kontu un ko ieguldīt. Un tas man liek trešo numuru.

4. Ieguldījumi ar uzlabojumiem

Betterment ir viens no vairākiem robo konsultantiem. Tas piedāvā vieglu un lētu ieguldījumu veidu. Jūs varat atvērt IRA vai ar nodokli apliekamo kontu ar Betterment. Tas ir ideāls veids, kā sākt darbu, jo nav obligātu prasību, un Betterment pāriet pa investīciju procesu pakāpeniski. Tiklīdz jūsu konts ir iestatīts, Betterment atkārtoti līdzsvaro to un atjauno jūsu dividendes.

5. Ieguldījumi ar nodokli apliekamajā kontā

Kad esat pabeidzis savu pensijas plāna iemaksas, atveriet ar nodokli apliekamo kontu. Manas iecienītākās iespējas ir Vanguard (skat. Podcast 73) un Betterment. Ar Vanguard varat ieguldīt mērķa dienas pensijas fondā (jā, jūs varat šos līdzekļus iekasēt ar nodokli apliekamā kontā). Līdzīgi kā robo konsultants, Vanguard līdzsvaro jūsu budžetu un atjauno dividendes. Alternatīvi, jūs varat izmantot Betterment tāpat, kā jūs ar IRA.

6. Atmaksājiet augstas procentu kredītkaršu parādu

Kredītkartes, kas apmaksā divciparu procentus, apmaksa ir lieliska peļņa. Nav riska, ka ieguldījumi samazināsies. Jūs varat arī ietaupīt nelielu likteni. Lai papildinātu šo investīciju stratēģiju, ja iespējams, izmantojiet nulles procentu likmju bilances pārskaitījumus.

7. Palieliniet ārkārtas fondu

Tas var nebūt seksīgākais veids, kā nodot $ 10,000 darbam. Bet tas noteikti ir gudrs veids. Dzīves paycheck uz paycheck nekad nav jautri. Jūsu ārkārtas fonda mērķis ir sasniegt vismaz trīs mēnešus. Lai maksimizētu jūsu ieņēmumus, ieteicams saglabāt jūsu ārkārtas naudas līdzekļus lielas ienesīguma krājkontā.

8. Fonds izveido HSA kontu

Ja jums ir augsts atskaitāms veselības aprūpes plāns, noteikti finansējiet HSA kontu (skatiet Podcast 67). Iemaksas ir atskaitāmas no nodokļiem, un jūsu nauda pieaug bez nodokļiem. Ja jūs iztērējat līdzekļus par kvalificētiem medicīniskajiem izdevumiem, tad arī par izņemšanu no nodokļa nav. Tas ir kā iegūt gan tradicionālā, gan Roth vecuma konta priekšrocības.

9. Fondu 529 konts

529 konts ir ar nodokļiem labvēlīgs veids, kā ietaupīt bērna izglītību (skat. Podcast 113). Ne visas 529 programmas tomēr tiek radītas vienādas. Paturiet prātā, ka jums nav jāizmanto kāds jūsu valstī, lai gan no tā varētu būt labi nodokļu iemesli. Neskatoties uz to, 529 konts ir lielisks veids, kā nodot dažus no saviem 10 000 dolāriem uz darbu.

10. Sāciet CD kāpnes

CD kāpnes ļauj palielināt peļņu, ko varat nopelnīt FDIC apdrošinātajā bankas kontā. Novērtējot 5 gadu kompaktdisku dzēšanas datumu, jūs saņemat gan augstākas likmes, gan piekļuvi savai naudai. Iepazīstieties ar mūsu 5 gadu CD cenu dažiem labākajiem šodien pieejamajiem piedāvājumiem, piemēram, Barclays, Synchrony vai Discover.

Citi veidi, kā ieguldīt 10 000 ASV dolāru

Kā pārvaldīt savus ieguldījumus

Izsekojiet un analizējiet savus ieguldījumus par brīvu: Ieguldījumu pārvaldīšana var būt grūtības. Jums var būt vairākas IRA, vairākas 401 zīmes, kā arī ar nodokļiem apliekami konti. Un tad ir bankas konti. Vienkāršākais veids, kā izsekot un analizēt visas jūsu investīcijas neatkarīgi no tā, kur tās atrodas, ir ar Personal Capital bezmaksas finanšu informācijas paneli.

Personīgais kapitāls ļauj vienā vietā apvienot visus 401 (k), 403 (b), IRA un citus ieguldījumu kontus. Pēc savienojuma jūs varat redzēt visu savu ieguldījumu veiktspēju un novērtēt savu aktīvu sadalījumu.

Izmantojot personīgā kapitāla pensijas maksas analizatoru, jūs varat redzēt, cik lielā mērā jūsu 401k un citi ieguldījumi jums izmaksā. Es biju satriekts, lai uzzinātu, ka 401 (k) maksa man izmaksā vairāk nekā 200 000 dolāru!

Personīgais kapitāls piedāvā arī bezmaksas pensijas plānotāju. Šis rīks parādīs, vai esat ceļā, lai aizietu uz saviem noteikumiem.

Izmēģiniet personīgo kapitālu
Tie ir mans desmit variants. Šeit ir atbildes no Dough Roller kopienas:

Larijs: Tas nav brainer. Iegādājieties akcijas kvalitātes dividendes maksājošajā uzņēmumā. (Lielisks veids, kā ieguldīt, bet viņš nav teicis, kāda kvalitatīvā dividenžu izmaksā akciju, Larijs, lūdzu, rakstiet man, un informējiet mūs!)

Karen: Es varētu atmaksāt jebkuru parādu, kas man bija, un likt pārējiem ietaupīt.

Roberts:

 • Naudas plūsmas norēķinu kontā 2500 USD
 • 2000 dolāri dalīti starp diviem bērnu UTMA kontiem
 • 2,500 ASV dolāri pret Vanguard globālo minimālo nestabilitāti
 • USD 2,000 uz uzticības investīciju kontu nākotnes ieguldījumu NOS
 • 1000 ASV dolāru I obligācijām

Paolo: Ja man tiktu dota 10 000 dolāru, es gribētu ...

 • Izmantojiet 5500 $ no tā, lai piedalītos manā Roth IRA iemaksā 2015. gadā.
 • 3,350 $ no tā, lai maksimāli izmantotu savu HSA ieguldījumu 2015. gadā
 • 1000 USD, lai samaksātu manu hipotēkas galvojumu
 • Un atlikušie 150 ASV dolāri dosies uz ceļojumu uz leju Legoland San Diego manai sievai un trim bērniem!

William: Ieguldīt

Džefs: Ja es tūlīt ieeju 10 000 dolāru apmērā, es droši vien to ievietoju vienā no maniem Vanguard Index fondiem. Es esmu parāds bez maksas, manas vajadzības ir aptvertas, un kaut kas cits varētu tikai izšķērdēt naudu.

Christina: Es to nomestu pareizi savā meitas 529 plānā!

Sachin Shenoy (pareizais veids, kā izteikt manu vārdu, ir šāds): Ar $ 10K ir vairākas investīciju iespējas ...

1. Konservatīvā investīciju iespēja - nodod to visu Vanguard 500 Index Fund Admiral. Ar 0,05% izdevumu attiecību tā ir ne-brainer (Var varēs pārveidot admirālis nepiederošās daļas Admiral, ja jūs jau esat ieguldījis investoru akcijās) 2. Crazy investīciju iespēja-Ieguldīt USO ETF ... Jēlnaftam vajadzētu būt tuvu beigām dažkārt drīz.

Citas iespējas ietver ... Atmaksājiet automašīnas aizdevumu un novirziet ikmēneša maksājumus uz iespēju ferred

Patrick: $ 7,500, atņemot izdevumus Vegasas craps galdiņos. 2,500 $ bērnu mēbeles, jo sieva ir dvīņi ... .neplanned BTW.

Viena cita piezīme - kā bijušais USAF Capt, Navy Federal (Credit Union) neuzglabā sveču ASVA. Papildus lieliskajai apdrošināšanai, banku un klientu apkalpošanai ASVA piešķir savus dalībniekus. Mine bija 50 dolāri. Pašlaik viņiem nav apdrošināšanas, jo es dzīvoju ārpus ASV.

Donna: Es to izmantotu pēc sava dēla privātās skolas aizdevuma pēc tam, kad esmu izņēmis nodokļus, lai samazinātu parādu.

Stephanie: Ja es saņemšu 10 000 ASV dolāru, es piešķiršu 1000 dolārus labdarībai, ievietoju 2 000 dolāru manā sapņu brīvdienu fondā (faktiski manos ietaupījumos, līdz es patiesībā esmu gatavs ņemt šo sapņu brīvdienas). Es gribētu izmantot pārējo, lai maksimāli izmantotu manu ROTH 403b (nevis manu tradicionālo 403b).

Prime: Piešķiriet to saderināšanās gredzenam.

Larijs: Es nopirkšu 10 000 ASV dolāru ieguldījumu fondu daļās enerģijas / naftas kompānijās, piemēram, VGENX.

Džefs: Es cenšos dzīvot pēc 10-20-70 likuma. Tāpēc es dotu 1000 $, ietaupīt 2 000 dolāru un pavadīt pārējo. Bet patiesībā es droši vien ietaupītu lielāko daļu no 8 000 ASV dolāriem. I bet daudz jūsu atbildes par šo tiks balstīta uz personības veidu (nerds pret brīvu garu uc).

Guadalupe: Izmantojiet 7000 ASV dolāru, lai konsolidētu parādus un citus 3 000 ASV dolāru, lai ieguldītu manā tīkla mārketinga biznesā. Paldies!

Earl: Izvēlieties piecas labdarības, kas, manuprāt, ir vajadzīga palīdzība un piešķiriet 2000 USD katram.

Joe: Ieguldīt daļu zilās mikroshēmas naftas uzņēmumu akcijās. Pārējie īstermiņa augstas kvalitātes obligācijas.

Kyle: Pērciet atpakaļ pensijas gadus. Pirmie seši nodarbināšanas mēneši, nekas netika uzņemts manā pensijā. Tagad varu nopirkt šos mēnešus atpakaļ, lai pievienotu manam pakalpojumam.

Maksimums: Es varētu atmaksāt savas kredītkartes.

Erina: Ja man tiktu piešķirti 10 000 ASV dolāri, es to nodotu savam ārkārtas fondam, turpinot strādāt, lai sasniegtu šo mērķi.Es to ievietoju krājaizdevu kontā, kas uzkrāj ārkārtas procentus.

ACE: Ielieciet to pret hipotēku.

Lysa: Ok - vienkārši:

 • $ 3k ietaupījumi - man vajag daudz vairāk !!!
 • $ 3k uz manu c / c, kas liktu nelielu ieskatu manā parādā un zemākus maksājumus
 • Mana mamma ir $ 3k (diemžēl insulīns viņas medicīniskajā apritē nav iekļauts)
 • $ 250-Go sarkans sievietēm (American Heart Association)
 • $ 250-solis uz cukura diabētu (es eju par godu manai mammai)
 • $ 500-Fun Money / dienas spa

Tas ir mans personīgais iedalījums. Esmu cerējis uz šo brīnišķīgo nepatikšanu! Būtu jauki.

Nav norādīts vārds: Pavadiet pusi par atvaļinājumu un pusi uz pensionēšanās fondu. Tas, ko es daru ar savām prēmijām.

Marija: Ja mums tiktu piešķirti 10 000 ASV dolāri, es izmantotu 7000 ASV dolāru, lai atmaksātu mana vīra auto aizdevumu, un nodot atlikušos 3000 ASV dolāru mūsu ārkārtas fondā.

Logan: Es maksimāli izmantotu savu ROTH ($ 5,500), nododot $ 2,000 mana dēla 529 plānā (GA var atskaitīt līdz $ 2k no saviem nodokļiem), un nodot atpūtu skaidras naudas rezervēs. Nu, es arī nopirktu jauku burbona pudeli.

Nav norādīts vārds: Ja man tiktu piešķirti 10 000 ASV dolāri, es varētu izmantot pusi no tā, lai samaksātu parādus, bet otrais - 1/2, lai sāktu ietaupīt iemaksu par māju.

Rea:

 • Izteikt pateicību ikvienam, kurš nodrošināja $ 10k
 • Atmaksāt. vai samaksāt parādus
 • Ievietojiet 20% ārkārtas kontā,
 • Rezervējiet nelielu daudzumu, lai izveidotu īpašu ēdienu kopā ar manu ģimeni.
 • Pārveidot / plānot / īstenot jaunu ilgtermiņa un īstermiņa budžetu.

(Rea bija vienīgā, kas pieminēja pateicību par 10 000 dolāru sniedzēju! Es neuzrunāju, kas bija naudas avots, bet tas droši vien varēja būt dāvana. Laba nozveja, Rhea!) Džesika: Izmaksā manu parādu.

Bils: Samazināt kredītkaršu parādu.

AJ: Es varētu izmantot apmēram 5k, lai ieguldītu un izveidotu pozīcijas, un pārējos 5k, lai samaksātu parādus.

Ben: Ja man tiktu dota vienreizēja summa 10 000 ASV dolāru apmērā, es to iemestu savos līgavainās studentu aizdevumos. Tie ir 6,625%, izmantojot SOFI. Vēsturiski krājumi pārspēj to, ka uz pusi procentiem vai vairāk? Jā, bet, iegūstot brīvību, samazinot parādu, man ir pus procentu. To teicot, es nezinu, kāds būtu pārkāpuma punkts. Mana galvas augšdaļa, iespējams, ir divi procenti, bet tas noteikti ir kaut kas, par ko es būšu nopietni domājis.

(Labākie finanšu lēmumi ne vienmēr ir tie, kas visvairāk matemātiski jēgas, un Ben ir sniedzis piemēru par to, kur tas var notikt.) Nav norādīts vārds: Ah $ 10,000? Desmitā daļa, ietaupījumi, un varbūt kaut kas pretī ilgi gaidīts par draugu un ģimenes apmeklējumu Itālijā.

Sandra: Ko es darīšu ar 10 000? Ja man nebūtu finanšu ierobežojumu, es sāku IRA (un) ārkārtas fondu.

Claus: Es ņemšu $ 6500 un ielieciet to Roth nākamgad, bet pārējie ietaupīsies, pievienojot rezerves fondu.

Kelly: Ieguldiet to - tur, kur to vajag!

Jacki: Ko es darīšu ar 10k? Nopelnīt dažus kredītkaršu parādus. Vai varbūt pārtaisīt manu piebraucamais ceļš.

Eriks: Ja man būtu 10 000 ASV dolāru, tieši uz 25 K balansu HELOC (Home Equity Line of Credit) - 4,25%.

Tātad ir jūsu atbildes uz manu 10 000 ASV dolāru jautājumu. Pateicos visiem, kas atbildēja.

Ko tu dari ar 10 000 dolāriem? Atstājiet komentāru zemāk.

Klausieties šī raksta Podcast

Komentāri Par Vietnē: