Vai jūs zinājāt, ka svētku iepirkšanās sezona ir galvenais laiks ne tikai pircējiem, bet arī identitātes zagļiem?

Un kāpēc tas nebūtu?

Krāpnieki un zagļi nav stulbi. Viņi zina, ka ap svētkiem pircēji atrodas ārpus telpām - gan veikalos, gan tiešsaistē. Viņi arī zina, ka šīs drudžainās sezonas laikā patērētāji var būt vieglāki ar savām personīgajām ziņām, atstājot zagļus par lielisku atvēršanu, lai viss tiktu noņemts no kredītkaršu numuriem uz personas identitāti.

Saskaņā ar John Buczard, FICO Card Alert Service produktu menedžeri un patērētāju krāpšanas ekspertu, teikto: "Šī gada laikā krāpšanas darbības pieaug, un bieži vien patērētājiem un viņu finanšu iestādēm tiek pakļauta neproporcionāla apdraudējuma summa, kas nav redzama pārējai gads. "

Un šo "nesamērīgo apdraudējumu" brīvdienu sezonā papildina galvenais kredītkartes krāpšanas pieaugums pēdējo gadu laikā. Saskaņā ar FICO Falcon Fraud Manager konsorciju, kas nodrošina krāpšanas aizsardzību aptuveni 85% no ASV kredītkartēm, parādīja, ka kredītkartes krāpšanas gadījumi palielinājās par 17% no 2010. gada septembra līdz 2012. gada septembrim.

Šis 17% pieaugums ietver a 25% pieaugums krāpnieciskos darījumos, kuros nav kartes - piemēram, pārdošana notiek pa tālruni vai internetā. Krāpnieciskas kartes, kas nav saistītas ar darījumiem, tagad veido gandrīz pusi no visiem krāpnieciskiem kredītkaršu darījumiem!

Bet tas nav viss sliktās ziņas. Kā zagļi kļūst gudrāki, tāpat arī patērētāji un instrumenti, kurus viņi izmanto, lai pasargātu sevi no krāpšanas. Ņemiet šos 10 padomus, lai nepieļautu krāpšanos ar kredītkartēm šajā iepirkšanās sezonā:

  1. Pārbaudiet savus kontus bieži.Ja vēl neesat, reģistrējieties tiešsaistes bankā ar savu finanšu iestādi. Pārbaudiet savus debeta un kredītkontus bieži, lai nodrošinātu, ka nekas nav nepareizs.
  2. Reģistrējieties brīdinājumiem.Daudzas no šodienas finanšu iestādēm piedāvās mobilos trauksmes pakalpojumus, kas informēs jūs, kad esat veicis lielu vai citādi aizdomīgu pirkumu ar savu debetkarti vai kredītkarti. Šie pakalpojumi palīdzēs jums ātrāk iegūt krāpšanu, tādējādi atvieglojot situācijas uzlabošanu.
  3. Esi informēts par apkārtni.Kredītkartes noņemšana fiziskajās vietās kļūst arvien izplatītāka, tādēļ pievērsiet uzmanību savai apkārtnei. Buzzard saka: "Jums ir bažas par jūsu drošību, vislabāk ir doties citur, lai veiktu jūsu ATM darījumu vai pirkumu."
  4. Sekojiet savam viedtālrunim.Ja jūs kā vairums viedtālruņu īpašnieku, tālrunī ir daudz informācijas par jūsu finanšu ieradumiem un kontiem. Lai aizsargātu šo informāciju, iespējojiet funkciju "atrast manu tālruni", saglabājiet tālruni savai personai, kad tā atrodas tuvumā, un aizsargājiet tālruni ar spēcīgu piekļuves kodu.
  5. Esiet piesardzīgs, izmantojot publisko WiFi.Bezvadu tīkla punkti ir lieliski, bet tie nav vietas, kur veikt pirkumus tiešsaistē vai pieslēgties saviem finanšu kontiem. Krāpnieki var iestatīt vai pieskarties neaizsargātiem publiskiem tīkliem, lai sifonētu savus nešifrētos datus.
  6. Izmantojiet datorā spiegprogrammatūru un ļaunprātīgu programmatūru.Šis ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā novērst, ka jūsu informācija tiek nozagta no datora.
  7. Tikai ievadiet personas informāciju vietnēs ar drošu pieslēgvietu.Varat pateikt, vai vietnei ir kāds drošības protokols, pārbaudot adresi. Vietnēm ar ah HTTPS adresi ir spēcīgāks drošības protokols nekā vietnēm ar parasto HTTP adresi.
  8. Izvairieties no pārāk labi-to-be-true darījumiem.Ja tiešsaistes darījums izskatās pilnīgi par labu, lai būtu patiesība, un tas nav no uzticama mazumtirgotāja, iespējams, tas ir tikai veids, kā iegūt informāciju par jūsu kredītkartēm. Izvairieties no tādiem darījumiem kā šie.
  9. Nekavējoties runājiet ar savu kredītkartes / debetkartes izsniedzēju par aizdomīgiem darījumiem.Jo ātrāk jūs sazināties ar savas kartes izsniedzēju par aizdomīgu darījumu, jo lielāka iespēja, ka atrisināsit situāciju bez lielām finansiālām sāpēm.
  10. Uzraugiet savu kredīta rezultātu.Pakalpojumi, piemēram, MyFICO FICO Score Watch, ir lēti un pilnīgi noderīgi ieguldījumi, lai saglabātu savu kredītreitingu. Ja jūsu personiskā informācija tiek nozagta un tiek izmantota krāpniecisku kontu atvēršanai, jo ātrāk jūs to zināt, jo labāk. Pārbaudiet savu kredītu laikā vai tieši pēc brīvdienām, lai nodrošinātu, ka viss ir labi.

Vai jūs kādreiz esat nodarbojies ar identitātes zādzību vai krāpšanos ar kredītkartēm brīvdienās? Pastāstiet mums par savu pieredzi komentāros.

Komentāri Par Vietnē: