>

Jūs, iespējams, dzirdējāt par 401 (k) - tas ir vispopulārākais pensionēšanās plāns un viens no labākajiem ieguvumiem, ko uzņēmums var piedāvāt saviem darbiniekiem. Bet es esmu pārliecināts, ka jūs neesat pārsteigts dzirdēt, ka 401 (k) nāk ar daudziem noteikumiem un noteikumiem.

Ko tu vajadzētu zināt par savu 401 (k)

Iepazīstieties ar to, kā 401 (k) patiešām darbojas, ir labākais veids, kā pārliecināties, ka jūs saprotat visas savas iespējas, kā iziet pensijas naudu, un nepieļaut darījumus, kas varētu izraisīt nevajadzīgus nodokļus un dārgas soda naudas.

Kas ir 401 (k) pensionēšanās plāns?

401 (k), un tā māsa bezpeļņas organizācijām, ko sauc par 403 (b), ir pensijas plāns, ar kuru jūs varat piedalīties ar sava darba devēja starpniecību. Es tikai atsaucos uz 401 (k) s šajā rakstā, bet tie paši noteikumi parasti attiecas uz 403 (b) s. Šie plāni ļauj izlemt, vai jūsu darba devējs iemaksā daļu sava aizņēmuma kontā.

Kad piesakāties 401 (k), jūs saņemat izvēlējušās investīciju iespējas, no kurām dažas var būt tādu līdzekļu saime kā Vanguard, Fidelity vai American Funds. Jūs esat atbildīgs par to investīciju izvēli, kas ir vispiemērotākās jūsu riska tolerancei un pensionēšanās mērķiem.

10 Noteikumi par 401 (k) plāniem, kas jums jāzina

Šeit ir 10 svarīgi noteikumi par 401 (k) pensionēšanās plāniem, kas jāzina:

401 (k) 1. noteikums: iemaksas jāmaksā no algu samazināšanas.

Ja jūs izmantojat, lai veiktu iemaksas - IRA vai starpniecības kontam, piemēram, Betterment - no sava čeku vai krājkonta, tas var likties nedaudz dīvaini, ka jūs nevarat piedalīties 401 (k) tādā pašā veidā. Vienīgais veids, kā jūs varat pārvietot naudu uz 401 (k), ir tiešie algas samazinājumi, kurus sauc par atlaišanas termiņiem.

Esmu pārliecināts, ka jūs piekrītat, ka šis maksājumu režīms ir gudrs veids, kā atvieglot automātisku ietaupījumu uz priekšlaicīgu pensionēšanos. Kad nauda nav redzama, tas noteikti nav domāts. Jūs pat nepalaidīsit garām pensijas iemaksas pēc kāda laika!

401 (k) 2. noteikums: ikgadēja limita apmērs, cik daudz jūs varat ieguldīt.

2014. gadam maksimālā summa, ko varat ievietot 401 (k) apmērā, ir 17 500 USD. Bet, ja esat 50 gadu vecs vai vecāks, jums ir tiesības saņemt papildu "panākt" iemaksas un var maksāt līdz pat 23 000 ASV dolāru. Pat ja jums ir otrais darbs vai esat pašnodarbināts (piemēram, arī SEP-IRA), jūsu kopējais ieguldījums visos darba plānos nedrīkst pārsniegt 17 500 vai 23 000 USD 2014. gadā.

401 (k) 3. noteikums: darba devēji var saskaņot jūsu iemaksas.

Papildus faktam, ka 401 (k) iemaksas ir automātiskas, vēl viens gudrs iemesls, lai piedalītos vienā ir tas, ka daži darba devēji būs saskaņot to, ko jūs ievietojat. Tipisks spēles var būt kaut kas līdzīgs 50% no pirmajiem 6% no jūsu algas, ka jūs ieguldāt . Lūk, kā tas izpaužas: ja jūs veicat 50 000 ASV dolāru gadā un ieguldāt 6% no šīs summas vai 3000 ASV dolāru no savas naudas, jūsu uzņēmums varētu sasniegt 50% vai papildu 1500 USD. Tas ir tāpat kā iegūt paaugstinājumu, neveicot papildus darbu!

Un lieliskā lieta par līdzekļu piesaistīšanu ir tā, ka tie neietilpst ikgadējos ierobežojumos, kurus es minēju. Darbinieku un darba devēju iemaksu kopsumma var sasniegt pat 100% no jūsu apmaksājamās summas līdz USD 52 000 2014. gadā.

401 (k) 4. noteikums: iemaksas tradicionālajā 401 (k) ir atskaitāmas no nodokļiem.

Regulāra vai tradicionāla 401 (k) s ļauj jums iemaksāt naudu bez maksas. Jūs nemaksājat ienākumu nodokļa santīmu par summām, kuras jūs ieguldāt, kā arī nemaksājat nodokļus par jebkādiem ieguldījumu ieguvumiem kontā, kamēr neveicat izņemšanu no plāna. Tomēr jūsu iemaksas joprojām attiecas uz citiem nodokļiem, tostarp sociālo apdrošināšanu, medicīnisko aprūpi un federālo bezdarbu.

401 (k) 5. noteikums: iemaksas Roth 401 (k) nav atskaitāmas no nodokļiem.

Daudzi darba devēji pievieno Roth iezīmi saviem 401 (k) plāniem, kas ļauj veikt iemaksas pēc nodokļu nomaksas, tāpat kā ar Roth IRA. Rotas iemaksas nesniedz priekšlaicīgu nodokļu atvieglojumu; Tomēr izplatīšana ir pilnīgi beznodokļu. Ja jūsu Roth sēnes vērtība, jūs varat ietaupīt nelielu likteni, nemaksājot nodokļus gadu desmitiem pēc konta pieauguma.

Lai noskaidrotu, vai tradicionālais vai Roth pensijas plāns ir piemērots tieši jums, izlasiet manu iepriekšējo rakstu Kāda ir atšķirība starp tradicionālo un Roth 401 (k) ?.

401 (k) 6. noteikums: jūs varat arī piedalīties IRA.

Šis noteikums pavada daudz cilvēku, jo viņi neapzinās, ka jūsu dalība 401 (k) līmenī neietekmē jūsu spēju dot ieguldījumu IRA. Jūs varat maksimāli izmantot gan pensijas plānu darbā, gan IRA tajā pašā gadā. Bet atkarībā no jūsu ienākumiem, jūsu spēja atskaitīt iemaksas tradicionālajā IRA var būt ierobežota, ja jūs vai jūsu laulātais arī piedalās pensijas plānā darbā.

401 (k) 7. noteikums: kad jūs atstājat, varat izņemt 401 k) līdzekļus ar jums.

Iemaksas, ko veicat 401 (k), vienmēr ir 100%, kas nozīmē, ka jums pieder tie. Nav svarīgi, vai jūs sakāt bāzei, lai uzņemtu savu darbu, un vai tie piesaistītu jūs no durvīm - jūsu pensijas nauda ir droša. Tomēr nauda, ​​ko jūsu darba devējs iegrima, var tikt pakļauts apķīlāšanas grafikam, kas varētu prasīt vairākus gadus ilgu darbu, pirms pilnībā piederat šiem līdzekļiem.

Jūs varat pārcelt naudu no sava vecā 401 (k) uz jaunu darba devēja plānu vai IRA, nemaksājot nekādus nodokļus vai sodus. Lai iegūtu sīkāku informāciju, izlasiet manu iepriekšējo rakstu, kā pareizi rīkoties ar pensionāru nomaiņu.

401 (k) 8. noteikums: agrīna vai pēkšņa izņemšana tiek sodīta.

Ļoti svarīgs jautājums par 401 (k) izpratni ir tas, ka tas nav kā krājkonts, kurā jūs jebkurā laikā varat vienkārši izņemt naudu. IRS aizliedz jums izņemt līdzekļus no norēķinu konta pirms 59 gadu vecuma, izņemot ārkārtas gadījumus, un pat tad jums var nākties maksāt 10% priekšlaicīgas pārtraukšanas sodu.

Kad esat sasniedzis 70½ gadu vecumu vai aiziet no uzņēmuma vecāka gadagājuma vecumā, jums jāsākas no tradicionālajiem 401 (k) ikgadējiem obligātajiem sadalījumiem vai RMD vai jāsaskaras ar stingriem sodiem. Tāpat kā ar Roth IRA, Roth 401 (k) s nav RMD, jo jau esat samaksājis nodokļus par jūsu iemaksām.

401 (k) 9. noteikums: jūs varat pretendēt uz grūtību izplatīšanu.

Daudzi, bet ne visi, plāni ļauj izvairīties no grūtībām dažām tūlītējām finansiālām vajadzībām, piemēram, novēršot piekļuvi tirgum vai apmaksājot medicīniskos rēķinus, bēres vai koledžu. Ja jūs pretendējat uz grūtību izplatīšanu, joprojām tiek uzskatīts, ka tas ir drīzumā izņemts, uz kuru attiecas minētā 10% soda nauda. Es apsprieda 401 (k) izņemšanas 401 (k) vai 403 (b) apakšpunktā minētā izņemšanas tēmu, tāpēc es jūs aizvedīšu uz šo amatu, lai iegūtu plašāku informāciju.

401 (k) 10. noteikums: jums var būt tiesības aizņemties no sava 401 (k).

Daži plāni ļauj jums saņemt no jūsu 401 (k) procentus gūto aizdevumu līdz pat pusei no jūsu apstiprinātā konta atlikuma līdz 50 000 ASV dolāriem. Tā kā es arī apsprieda šo tēmu iepriekšējā rakstā, ja jūs izmantojat 401 (k) aizdevumu, to var lasīt, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Darbavietas pensionēšanās plāni var būt sarežģīti, jo darba devējiem ir zināma elastība, kā viņi tos izstrādā. Bet es apsolu, ka ir vērts ņemt laiku, lai saprastu, jo tie piedāvā tik lielus ietaupījumus un nodokļu priekšrocības. Labākais veids, kā izprast īpašus noteikumus, kas attiecas uz jūsu situāciju, ir lasīt jūsu 401 (k) kopsavilkuma plāna raksturojuma dokumentu vai lūgt plašāku informāciju no sava plāna administratora.

Lejupielādējiet BEZMAKSAS nodaļas naudu Meitenes Smart pārvietošanos, lai Grow Rich

Ja jums patīk padomi, kurus jūs saņemat Money Girl podkāstē, un vēlaties vairāk kontrolēt savu naudu, es domāju, ka jums patiks mana grāmata, Naudas meitenes Smart pārceļas uz bagātību. Grāmatā tiek paskaidrots, kas jums jāzina par naudu un par pensijas kontiem, neuztraucot jūs ar to, kas jums nav. Tas ir pieejams jūsu iecienītākajā grāmatu veikalā drukātā veidā vai kā e-grāmata jūsu iekurt, nooka, iPad, PC, Mac vai viedtālruņa. Jūs varat lejupielādēt divas bezmaksas nodaļas vietnē SmartMovesToGrowRich.com!

Get More Money Girl!

Pārliecinieties, ka šeit atrodies milzīgs raksts un podcast apraides arhīvs. Arī piereģistrējieties bezmaksas naudu meitenes biļetenam un sazinieties ar mani Facebook un Twitter! Nosūtiet savus naudas jautājumus uz e-pastu [email protected]

Vairāk līdzekļu:

Publikācija 4222, 401 (k) Mazo uzņēmumu plāni 525. publikācija "Nodokļi un nodokļi, kas nav apliekami ar nodokļiem" Publikācija 560, Retirement plāni mazajiem uzņēmumiem Publikācija 575, Pensiju un ikgadējās ienākumu ienākumi

Betterment LLC ir SEC reģistrēts ieguldījumu konsultants. Starpniecības pakalpojumi, ko piedāvā Betterment Securities, SEC reģistrēts brokeris-tirgotājs un loceklis FINRA / SIPC.

Ieguldījumi: nav FDIC Apdrošinātais • Nē bankas garantija • var zaudēt vērtību

Ieguldījumi vērtspapīros ietver riskus, un vienmēr ir iespēja zaudēt naudu, ieguldot vērtspapīros.

Pirms ieguldīšanas apsveriet savus ieguldījumu mērķus un labuma izmaksas un izdevumus.

Neviens piedāvājums, piedāvājuma solīšana vai padoms vērtspapīru pirkšanai vai pārdošanai jurisdikcijās, kurās netiek reģistrēti Betterment and Betterment Securities.

401 (k) Olu attēls pieklājīgs no Shutterstock Vairāk padomu no Money Girl

Komentāri Par Vietnē: