Pagājušajā nedēļā mana zēna māte nomira. Viņa bija neticama sieviete. Viņa bija pilots, sertificēts akvalangists, Harley-Davidson braucējs, un, ja tas nebija pietiekami, liels medību mednieks. Bez jokiem. Vēzis pārņēma viņu pārāk drīz.

Un tagad es esmu viņas gribas izpildītājs un viņas dzīvās uzticības pilnvarnieks. Kamēr es praktizēju likumu, es neesmu uzticības un īpašuma advokāts. Tāpēc es iemācos, kā rīkoties, kā es eju. Kad es domāju rakstīt par manu pieredzi, es biju pārliecināts, vai man vajadzētu. Bet mana soli-māte zināja par šo emuāru un patika lasīt to. Es domāju, ka viņa apstiprinās. Tāpēc es gatavojas dalīties ar to, ko es iemācos šajā ziņu sērijā uz Mīklas rullo.

Šodien es gribu sākt ar dažiem pamata soļiem, kāds būs katra testamenta izpildītājam. Protams, pirmais solis ir nolīgt advokātu, kas zina, ko viņš dara, kad runa ir par īpašuma pārvaldīšanu. Bet šodien saraksts pārsniedz šo, un aplūko dažas lietas, par kurām jūs domājat, kas palīdzēs izpildītājam rīkoties ar īpašumu.

  1. Nodrošiniet gribu: Pirmā prioritāte ir atrast un noturēt gribu. Lai gan dažos gadījumos tas ir vienkāršs jautājums, citās tas var būt liels jautājums. Ja mīļais cilvēks ir galīgi slims, vislabāk ir atrast gribu, kamēr viņi ir dzīvi (lai gan tā var būt neērta diskusija). Kad esat atradis gribu, tas ir jānodrošina. Lielākajā daļā gadījumu oriģināls tiek iesniegts testamenta tiesā, lai gan jūs vēlaties konsultēties ar advokātu, lai pārliecinātos.
  2. Iegūstiet miršanas apliecību: Jums, iespējams, būs nepieciešami 15 līdz 25 nāves sertifikāti, ja ne vairāk. Tie tiks izmantoti, lai paziņotu kreditoriem, bankām, apdrošināšanas sabiedrībām, ieguldījumu brokeru sabiedrībām un tamlīdzīgiem uzņēmumiem. Būtībā jums var būt nepieciešams miršanas apliecinājums jebkuram nozīmīgam mirušā uzturētajam kontam. Nāves apliecības parasti pasūtīja apbedīšanas mājās, kas man bija pārsteigums.
  3. Nosūtīt pastu: Pasts būs nozīmīgs informācijas avots gan attiecībā uz saistībām, gan aktīviem. Jūs varat pārsūtīt pastu tiešsaistē no USPS.com. Protams, tas neattieksies, ja laulātais vai cita persona joprojām dzīvo mājās. Ja nē, pasta nosūtīšana ir kritiska.
  4. Pasūtīt kredītrunas: Kredītu pārskati ir lielisks veids, kā identificēt atklātie konti un nenomaksātie parādi. Viens no uzdevumiem, kā rīkoties ar īpašumu, ir pārliecināties, ka jums ir visas debitora saistības. Jūs varat pasūtīt mirušā personas kredīta ziņojumu tieši no trim galvenajām kredītu birojām. Jums, cita starpā, būs nepieciešams miršanas apliecinājums.
  5. Paziņojiet Sociālās drošības administrāciju: Ja mirusī persona saņem sociālās nodrošināšanas pabalstus, jums jāpaziņo sociālās apdrošināšanas administrācijai. Jūs varat iegūt plašāku informāciju par to SSA vietnē.
  6. Nostipriniet čeku: Čeku grāmatiņa būs svarīgs informācijas avots. Tas parādīs maksājumus par parādiem, ieguldījumiem un pat maksājumiem, kas veikti apdrošināšanas polisēs. Protams, šodien daudzi bankas konti ir tiešsaistē, tāpēc tiešsaistes piekļuvi kontiem arī būs svarīgi.
  7. Atrodiet ieguldījumu pārskatusVēl viens izaicinājums ir visu mirušā aktīvu identificēšana. Vislabākajā gadījumā jūs atradīsit ikmēneša pārskatus par visiem labi izveidotajiem ieguldījumu kontiem. Sliktākajā gadījumā jūs neko neatradīsit. Bet jums vajadzētu pielikt pūles, lai pēc iespējas ātrāk meklētu un nodrošinātu visus ieguldījumu kontu izrakstus.
  8. Atcelt pakalpojumus: Viena lieta, ko var viegli aizmirst, ir atcelt ikmēneša pakalpojumus, kas vairs nav vajadzīgi. Tas var ietvert mobilo telefonu, mājas telefonu, kabeli, internetu un citus. Ar mobilo tālruni man patiesībā bija pārvadātājs, kurš mēģināja iekasēt maksu par agru atcelšanu. Viņi to nevar izdarīt un lūdzties, ja viņi mēģina, runāt ar vadītāju.
  9. Atcelt kredītkartes: Daļēji, lai izvairītos no krāpšanas, jūs vēlaties pēc iespējas ātrāk atcelt visas atvērtās kredītkartes. Tajā pašā laikā jūs arī vēlaties nodrošināt kredītkartes pārskatus, jo tiem var būt noderīga informācija par aktīvu un saistību meklēšanu.
  10. Noteikt likumīgos mantiniekus: Pat ja ir griba, daudzās valstīs jums joprojām būs jānosaka tās personas, kuras mantojušas īpašumu, ja nebūtu gribas. Lai gan likumpārkāpēju secība, iespējams, atšķiras no valsts uz valsti, tas, ko esmu redzējis, notiek šādā kārtībā: laulātais, bērni, vecāki, mazbērni, brāļi un māsas, dēlu un brāļadēni. Pat ja tuvākais likumīgais mantinieks neko nemaksā ar gribu, daudzās valstīs viņiem ir jāziņo par gribu. Tas, ko esmu iemācījies, ir tāds, ka, ja daudzi no šiem cilvēkiem ir miruši, jums jebkurā gadījumā var būt nepieciešami viņu vārdi un nāves datumi. Kā vienmēr, vispirms jākonsultējas ar advokātu.

Runājot par īpašumu, protams, ir jādara daudz vairāk nekā iepriekš minētais saraksts. Bet tas ir sākums, un vairāki šī saraksta elementi man nedaudz pārsteidz. Ja jūs jau esat apstrādājis īpašumu un ir citi ieteikumi, lūdzu, atstājiet komentāru zemāk.

Komentāri Par Vietnē: