Hell, šeit nav noteikumu - mēs cenšamies kaut ko paveikt-Tomas Edisons

Ja jūs kādu laiku iztērēsit par personīgo finansējumu, jūs, bez šaubām, saskaras ar daudziem noteikumiem. Neatkarīgi no tā, vai kredītkartes ir ļaunums vai skolas aizdevumi ir "labie" parādi, šiem noteikumiem visiem ir sava vieta. Tomēr rodas problēma, ja jūs skatāt šos noteikumus kā neaizskaramus. Viņiem nav, un viņi domā, ka tie var novest pie nepareizā ceļa.

Šeit ir 10 manas iecienītākās personīgo finanšu likmes, kuras bieži vien ir domātas sadalīšanai:

1. Jums ir nepieciešams budžets: Nē tev nav. Budžets nav pašmērķis. Jums nav nepieciešams budžets, lai justies kā finansiāli atbildīgs. Un daudzi cilvēki, kuri izseko savus izdevumus, faktiski neizmanto budžetu, lai kontrolētu izdevumus. Budžets var būt ļoti noderīgs, ja to izmanto efektīvi. Bet daudz svarīgāks par budžetu iztērē un gudri ietaupa jūsu naudu. Daudzi to dara, nezinot, cik daudz viņi tērē Starbucks (es esmu pie Starbucks, kam patīk Mocha, kamēr es to ierakstīju!).

2. Pasīvā ieguldīšana prasa indeksu savstarpējos fondus: Lielākā daļa cilvēku pielīdzina pasīvo ieguldīšanu ar indeksu fondiem. Lai gan tā noteikti ir viena pieeja, tā nav vienīgā pieeja. Patiesībā jūs varat būt labi diversificēts pasīvs investors, kam pieder ducis krājumu, vai nu, krājumu izvēloties dažādās nozarēs un valstīs. Varētu pat apgalvot, ka vienkārši ieguldot Berkshire Hathaway, var radīt daudzveidīgu portfeli. Un ieguldījumi krājumos ir daudz lētāki nekā pat indeksa fondi, kas papildus izdevumu attiecībai iekasē investoru tirdzniecības izmaksas.

3. Jums ir nepieciešams daudz naudas, lai ieguldītu: Jūs varat sākt ar 401 (k) ar tikai dažiem dolāriem mēnesī. Vēl viens variants, kas ļauj sākt ieguldīt tikai ar 25 ASV dolāriem mēnesī, ir labums. Un, ja jums ir maz naudas, ir vairāki citi veidi, kā ieguldīt.

4. Kredīta rādītāji nav svarīgi, ja jūs neaizņemat naudu: Kredītreitingi ir svarīgi daudzu iemeslu dēļ. Tie var būt faktors, kad piesakāties darbam, un tie ir faktors, nosakot jūsu automašīnas apdrošināšanas prēmijas. Un tā kā jūs varat saņemt savu bezmaksas kredītreitingu bez kredītkartes, patiesībā nav iemesla ignorēt jūsu rezultātu.

5. Kredītkartes ir sliktas jūsu finansēm: Kredītkartes nav problēma; kredītkaršu parāds ir. Kredītkartes piedāvā ērtības, drošību un atlīdzības. Dažas kartes ir ar 0% ievada likmes bilances pārskaitījumiem un pirkumiem. Un vislabākās atlīdzības kredītkartes piedāvā visu, sākot no naudas atgriešanas līdz brīvam ceļojumam.

6. Ārkārtas fondam jābūt vienādām izmaksām sešus mēnešus: Lai gan ar šo īkšķi nav nekas nepareizs, tas nenozīmē, ka tas ir piemērots tieši jums. Katra situācija ir atšķirīga. Piemēram, ja jums ir augsta procentu likmes kredītkaršu parāds, kas ārkārtas fonda naudu, kas vienāda ar sešu mēnešu izdevumiem, var būt dārgs lēmums. No otras puses, ja jūsu ieņēmumi ievērojami atšķiras no mēneša uz mēnesi, jums var būt nepieciešams ietaupīt vairāk nekā sešus mēnešus izdevumus. Tāpēc apsveriet īkšķi, bet pēc tam pieņemt lēmumu, kas jums vislabāk ir.

7. Skolas aizdevumi ir "labie" parādi: "Laba" parāds ir parāds, ko izmanto, lai nopirktu kaut ko tādu, kas palielinās vērtību. Hipotekārais kredīts ir labs parāda piemērs. Auto aizdevums ir "slikts" parāds. Ar skolas aizdevumiem tas nav tik skaidrs samazinājums. Aizņemties iegūt labas mākslas grādu dārjā privātajā koledžā, un jūs, iespējams, meklēsit ļoti sliktu parādu. Iegūstiet inženierzinātņu grādu no valsts universitātes, un grāds, iespējams, maksās par sevi vairākas reizes. Galvenais ir atpazīt, ka ne visi koledžas grādi ir izveidoti vienādi. Daži maksās par sevi; daudzi nebūs.

8. Jums vienmēr vajadzētu iegādāties lietotu automašīnu: Tika izmantota pēdējā auto, ko es nopirku. Abi pirms tam bija jauni. Lai gan jūs varat ietaupīt naudu, pērkot lietotu automašīnu, jaunās un pretēji lietotās debates nav vissvarīgākais apsvērums. Daudz svarīgāks faktors ir tas, cik ilgi jūs turat automašīnu. Ar sievu es iegādājos jaunu dārgu automašīnu 2002. gadā. Mēs to esam iegādājušies vairāk nekā 13 gadus un neplānojam to pārdot. Man ir aizdomas, ka tas ilgs vismaz desmit gadus, un tajā laikā mēs iegūsim ļoti labu vērtību mūsu naudai.

9. Budžets ir sāpīgs: Budžeta veidošana var būt sāpīga, bet tai nav jābūt. Ir daudz veidu, kā padarīt budžetu nesāpīgas. Piemēram, skatiet tikai pāris izdevumu kategorijas, kas jums rada problēmas, nevis katru tēriņu. Un izmantojiet tiešsaistes budžeta veidošanas rīku. Šie rīki ir bezmaksas un automatizē budžeta izstrādes procesu. Diezgan jauns rīks, ko sauc par personīgo kapitālu, ir mans mīļākais un viens ideāls, lai izsekotu izdevumus un ieguldījumus.

10. Pirms investējat, jums jābūt bez parādiem: Lai gan es zinu, ka tā ir Dave Ramsey pieeja, daudziem cilvēkiem tas ir nepareizi. Ja mēs būtu gaidījuši, kamēr mums nebija parādu, ieguldīt, mūsu finanses būtu bijis netīrs. Lielākajai daļai cilvēku laiks sākt ieguldīt ir ŠEITIS. Pat ja tas ir tikai daži dolāri mēnesī, tas ir ieradums, ka jums vajadzētu attīstīties agrīnā dzīvē, pat ja jūs piesaistīt kredītkarti vai citu parādu.

Kādas personīgās finanses "noteikumi" jūs pārtraucat?

Komentāri Par Vietnē: