Vai jūs gatavojat iegādāties māju vai pārdot to, kuru esat iegādājies? Ja tā, mājas novērtēšanas process būs neticami svarīgs.

Ja jūs pārdodat savu māju, profesionāls novērtējums var palīdzēt jums noteikt godīgu un reālu saraksta cenu. Ja jūs pērkat māju, jūsu aizdevējam būs nepieciešams profesionāls novērtējums, lai nodrošinātu, ka tas neuzliek jums vairāk naudas nekā mājas vērtība. Jums var pat būt nepieciešams novērtējums, ja jūs vēlaties atbrīvoties no privātās hipotēkas apdrošināšanas (PMI) vai refinansēt savu hipotēku.

Jebkurā situācijā sliktais novērtējums var kļūt par lielu problēmu. Cik vien iespējams, izpratne par novērtēšanas procesu var palīdzēt jums aizsargāt. Paturot to prātā, izskatiet šos 11 mazpazīstamos faktus par mājas novērtējumiem:

1. Mājas novērtējums patiešām ir par aizdevēja aizsardzību

Daudzi cilvēki kļūdaini domā, ka novērtējums ir par pircēja aizsardzību. Galu galā neviens negrib maksāt $ 300,000 par māju, kas ir vērts $ 275,000. Un šādā veidā - novērtējums var saglabāt mājas pircēju no slikta lēmuma pieņemšanas.

Bet patiesība ir tāda, mājas novērtējums ir par aizdevēja aizsardzību. Aizdevēji uzņemas lielu risku, rakstot hipotēku, un novērtējums palīdz mazināt šo risku. Bez profesionāla novērtējuma, aizdevējs varētu rakstīt aizdevumu vairāk nekā mājās ir vērts. Ja māju īpašnieks noklusējusi aizdevumu, aizdevēja zaudējumi ir lielāki un grūtāk atgūstami.

Tā kā novērtējumi ir patiešām aizdevēju aizsardzībai, hipotēku aizdevēju novērtējumus regulē vērtētāju neatkarības prasības. Šīs prasības ir paredzētas, lai nodrošinātu, ka vērtētāji - un viņu veiktie vērtējumi - ir godīgi un neatkarīgi un pārāk nepievēršas bankas interesēm.

2. Novērtējums var palīdzēt jums izlemt, ko un kā atjaunot

Mājas novērtējumi visbiežāk tiek izmantoti nekustamā īpašuma pārdošanas laikā. (Lai gan viņi tiek izmantoti, lai novērtētu mājokli refinansēšanai, laulības šķiršanas laikā vai nodokļu vajadzībām.) Ja jūs domājat par savas mājas pārdošanu, profesionāls novērtējums var palīdzēt noteikt godīgu cenu. Bet profesionāls vērtētājs var arī palīdzēt jums izlemt, kā atjaunot māju, pirms to uzskaitāt.

Piemēram, vērtētājs var norādīt uz būtiskiem remontiem. Turklāt, saskaņā ar vērtēšanas institūtu, vērtētājs var palīdzēt jums izlemt, kādi uzlabojumi visvairāk palielinās jūsu mājas vērtību un kā vislabāk uztvert jūsu buks, kad tiek pārveidota.

Saistītie: Augšējā fiksētāja: 4 veidi, kā maksāt par pārveidošanu

Ja jūs pārdodat savu māju konkurējošā, pircējiem draudzīgajā tirgū, apsveriet iespēju iznomāt vērtētāju pirms uzskaitāt savu māju. Profesors varēs pateikt, vai, pievienojot aizmugures klāju, atjaunojot virtuves apdari vai cita veida mājokļa uzlabošanu, jūsu mājas pārdosies ātrāk un par lielāku naudas daudzumu.

3. Jūs, iespējams, nepiederat novērtējuma rezultātiem - pat tad, ja par to esat samaksājis

Viens no sarežģītajiem novērtējumiem ir tāds, ka puse, kas pasūtījusi novērtējumu, - ne vienmēr puse, kas izsauc rēķinu, - visbeidzot pieder novērtējuma rezultātiem. Ja jūs pērkat māju un jūsu aizdevējs pasūtījumus novērtē, šī maksa - parasti no 200 līdz 500 ASV dolāriem tiks ieskaitīta jūsu hipotēkā vai slēgšanas izmaksās. Bet aizdevējs, ne jūs, iegūs novērtējuma rezultātus.

Tāpēc aizdevējam nav pienākuma sniegt novērtējuma rezultātus, lai gan daudzi to dara. Tāpat, ja jūs pārietu uz jaunu aizdevēju mājas pirkšanas procesa vidū, jums, iespējams, būs jāmaksā par vēl vienu novērtējumu.

Ja jūs to varat atļauties, neatkarīgs vērtējums, pirms jūs piedāvājat mājās, varētu būt noderīgs. Tomēr jums, iespējams, būs jāmaksā papildus par šo novērtējumu, ja jūsu aizdevējs nepieņems tā rezultātus.

4. Vērtēšanas procesa pabeigšanai vērtētāji izmanto standarta veidlapas

Varētu šķist, ka vērtētāji, nosakot mājas vērtību, paņem numurus no gaisa, bet tie ievēro standartizētas procedūras. Lielākā daļa vietējo novērtētāju izmanto Fannie Mae vienoto dzīvokļu novērtējuma ziņojumu (veidlapa 1004).

Arī daudzās valstīs, vērtētājiem tiek veikta ilgstoša mācekļa prakse, pirms tie kļūst par licencētiem vērtētājiem. Lai gan formas ir standarta, zinot, ko meklēt un kā piešķirt vērtību, iegūst reālu prasmi.

5. Daudzi mainīgie tiek ņemti vērā novērtēšanas procesā

Ja domājat, ka novērtējums izskatās tikai par novērtēto māju, jūs esat nepareizi. Mājas vērtētājs izskatīs daudzus mainīgos, lai noteiktu mājas cenu. Šeit ir daži no standarta novērtējuma veidlapas no Fannie Mae:

 • Kaimiņattiecību raksturojums (Vai tas ir pilsētu, piepilsētu vai lauku teritoriju? Vai tas aug vai nemainās? Kas ir kaimiņattiecības? Kāda ir skolu sistēma, piemēram?)
 • Mājas tendences šajā apgabalā (Vai māju cenas pieaug vai samazinās? Vai māju pārdos vairāk nekā sešus mēnešus?)
 • Zemes izmantošana apgabalā (vai tas galvenokārt ir daudzdzīvokļu, viena ģimenes, komerciāla uc)
 • Zonēšanas klasifikācija un apraksts
 • Pieejamie publiskie vai privātie komunālie pakalpojumi
 • Publiski vai privāti ielas vai alejas uzlabojumi
 • Mājas pamatmateriāli un stāvoklis
 • Mājas ārējie materiāli un stāvoklis
 • Piebraukšanas un garāžas virsmu stāvoklis
 • Mājas interjera materiāli un apstākļi
 • Jebkuras papildu īpašības vai fiziskas nepilnības
 • Trīs salīdzināmi pārdevumi no (parasti) pēdējiem sešiem mēnešiem

Tā kā daudzi faktori ietekmē mājas novērtēto vērtību, procesā ir subjektīvs raksturs.Profesionāls vērtētājs novērtēs māju, balstoties uz nozares standartiem. Bet, ņemot vērā šo subjektivitāti, novērtējumi no atsevišķiem, tikpat profesionāliem mājas vērtētājiem var būt ļoti atšķirīgi.

6. Novērtēšanas pārvaldības uzņēmumi var izmantot nepietiekami pārbaudītus vērtētājus

Lai gan daudziem mājas vērtētājiem ir liela pieredze, jo mājokļu krīzei šajā nozarē ir dažas problēmas. Tagad jūsu mājas novērtējumu visticamāk apstrādās vērtēšanas pārvaldības uzņēmums (AMC).

Lielākā daļa vērtētāju izmanto, lai strādātu patstāvīgi vai aizdevumu sabiedrību vārdā. Tagad AMC atradīs darbu vērtētāju vārdā, parasti to noslēdzot. Tā kā AMC nosaka zemākas likmes, tagad daudzi aizdevēji strādā ar tiem.

Saistītie: Kā ietaupīt naudu par slēgšanas izmaksām, pērkot māju

No otras puses, ne visi AMC piedāvā kvalitatīvus vērtējumus no patiesi pieredzējušiem vērtētājiem. Viens American Banker raksts norāda, ka daudzi AMC nosūtītie novērtētāji nav pazīstami ar vietējo nekustamā īpašuma stāvokli (svarīgs faktors jebkurā novērtējumā), vai arī viņi parasti ir nepietiekami pieredzējuši.

Sazinieties ar savu aizdevēju par AMC, ko viņi lieto, un veiciet mājasdarbu. Ja šai AMC ir sliktas atsauksmes, jautājiet par to, vai maksāt par savu vērtējumu privāti vai strādājot citā AMC.

7. Novērtējums ir tāda pati kā pārbaude

Daudzi mājas pircēji pieļauj kļūdu, pieņemot, ka novērtējums un pārbaude ir vienādi. Taču pastāv iemesls, ka jūsu aizdevuma labā ticības novērtējumā tie ir divās dažādās pozīcijās. Viņi nemaz nemainās!

Mājas pārbaude ir detalizēts kopsavilkums par pašreizējo stāvokli mājās, un tas ir domāts, lai aizsargātu jūs kā pircējs no iešana uz fiksāžas augšējā, ja tas nav tas, ko vēlaties. Mājas inspektori apskata jumtu, grīdas, elektrības vai santehnikas darbus, kurus var viegli redzēt, pamatus un pat to, kas aug ap māju. Inspekcijas īpaši meklē defektus, kas varētu izmaksāt jums, jo mājas pircējs, vairāk naudas pa ceļu.

Novērtējumā tiks ņemta vērā viena un tā pati informācija, piemēram, mājas jumta vecums un HVAC sistēma. Bet tas ir vairāk par lielu ainu pārskatu par to, ko māja ir vērts. Vērtējums arī aplūko vairāk kā tikai konkrēto māju. Tā arī pārbauda apkārtējo māju pārdošanu, sabiedrības datus un citus faktorus, kas varētu ietekmēt mājas vērtību.

8. Vērtējums ir par mājas pašreizējo stāvokli

Māju īpašnieki bieži veic kļūdu, pasūtot novērtējumu, kad viņi atrodas renovācijas vidū, domājot, ka tas paātrinās pārdošanas procesu. Bet šī pieeja dod jums zemāku novērtējumu, nekā jūs būtu citādi.

Novērtējums, vai nu pircējam, vai pārdevējam, ir momentuzņēmums par mājas vērtību tajā brīdī. Tātad, pat ja darbuzņēmējam ir taisnība, strādājot pie jūsu virtuves pārveidošanas, vērtētājs joprojām vērtēs māju, kā tas ir, pakļauti zemflooring un visiem.

Resurss: 10 lietas, ko es uzzināju no Flipping Real Estate (un kāpēc es nekad Do It Again)

Tas nozīmē, ka kā pārdevējs, pirms novērtējuma veikšanas jāuzgaida, kamēr atjaunošana ir pabeigta, lai oficiāli noteiktu jūsu mājas pieprasījumu.

Tas arī nozīmē, ka, jo ilgāks laiks būs jūsu mājas pārdošana, jo ticamāk, ka novērtētā vērtība mainīsies. Atcerieties, ka vērtētājs aplūko jūsu apkārtni un salīdzināmus pārdošanas apjomus. Gadā, kad nepieciešams iegūt piedāvājumu jūsu mājās, tuvumā nopirktos foreclosures vai iepirkšanās komplekss, kas parādās pāri ielai, varētu samazināt jūsu mājas vērtību. Tāpat, ja palielinās teritorijas mājas vērtība, jūsu mājoklis dažu mēnešu laikā varētu būt vairāk vērts, nekā to vērtē šodien.

Īsāk sakot, jūsu mājas inspektors rūpējas tikai tad, ja virtuves izlietne darbojas pareizi un nav noplūdes. Vērtētājs arī rūpējas par to, bet arī vēlas uzzināt, kā mūsdienīgi izskatās izlietne un ķermeņi.

9. Ja novērtētā mājas vērtība ir mazāka par pirkuma cenu, jūs joprojām varat saņemt hipotēku

Kā pircējs, jūs, iespējams, gaidīsit tentēs, lai uzzinātu mājas novērtējuma rezultātus pēc tam, kad esat piedāvājis mājās. Ja novērtējums noritēs labi, jūs būsiet māju īpašnieks. Bet, ja novērtējums nosaka mājas vērtību, kas ir daudz zemāka par jūsu saskaņoto pārdošanas cenu, tā var jums parādīt sliktas lietas.

Ja māju novērtē labi zem pirkuma cenas, visticamāk, jums tiks liegta hipotēka. Atcerieties, ka ir nepieciešams novērtējums, lai aizsargātu aizdevēju no riska, ka viņam būs daudz vairāk nekā mājās.

Uzzināt vairāk: Running Your Own Comps

Saskaņā ar Sanfrancisko hronika, viens veids, kā nokļūt agrāk, ir nodrošināt vairāk naudas uz priekšu. Lielākā daļa tradicionālo aizdevēju aizdos līdz 80 procentiem no mājas vērtības. Ja mājās tiek vērtēti 350 000 ASV dolāri, aizdevējs paraksta hipotēku par 280 000 ASV dolāriem. Tātad, ja jūs piekrītat iegādāties šo māju par 375 000 ASV dolāriem, jūs varat saņemt šo prasību iepriekš - ja jūs piegādājat 95 000 ASV dolāru iemaksu.

Protams, ja jums nav šāda veida pirmā iemaksa, jūs varētu atkārtoti apspriest ar pārdevēju. Ja pārdevējs vēlas izkļūt no mājām, viņš var samazināt pirkuma cenu.

Ja pircējs domā, ka mājas novērtējums ir mākslīgi zems, kas var notikt, ja pārdošana ir maz māju vai ir daudz foreclosures kādā apgabalā, viņš vai viņa var pieprasīt otru novērtējumu. Vērtētājs, kas ir vairāk pazīstams ar vietējo mājokļu tirgu, var piedāvāt citu novērtējumu.

Zemāks, nekā sagaidāms novērtējums, varētu sabojāt mājas pārdošanu, bet tas ne vienmēr to atceļ.

Saistītie: 8 padomi, kā ietaupīt mājokļa izmaksas

10Novērtējumam nav noteikts derīguma termiņš

Mājas novērtējumiem nav derīguma termiņa. Ņemot to vērā, lielākā daļa aizdevēju uzskata, ka tie ir spēkā aptuveni trīs līdz deviņus mēnešus. Bet, ja mājas cenas šajā apgabalā strauji samazinās vai palielināsies, aizdevēji var pieprasīt jaunu novērtējumu biežāk nekā tas.

Ja pārdošanas process aizņem kādu laiku, iespējams, vēlēsieties runāt ar savu aizdevēju par to, cik ilgi viņi pieņems novērtējumu. Ja to laika periods ir ierobežots, apsveriet iespēju gaidīt, lai veiktu novērtējumu, lai tas nebeigtos.

Ir daudz ko zināt, kad runa ir par mājas novērtējumu. Un novērtējuma process un mērķis var būt īpaši mulsinoši attiecībā uz pirmreizējiem mājas pircējiem un pārdevējiem. Ja jums ir vairāk jautājumu par novērtējumu - cik tas maksās, kā tas tiks izmantots utt., Runājiet ar nekustamo īpašumu vai aizdevēju. Uzticami nekustamo īpašumu un aizdevumu speciālisti var jums iet, tieši to, kas jums jāzina.

11. Ir dažādi novērtēšanas veidi

Šis fakts ir mazāk būtisks, ja jūsu aizdevējs pasūtījis novērtējumu. Viņi pasūta veidu, kādu viņi vēlas. Bet, ja jūs pasūtāt neatkarīgu novērtējumu, jūs vēlaties uzzināt, kāda veida jūs pasūtāt un kādam tas ir piemērots. Visu veidu novērtējumos tiek apskatīta līdzīga informācija, taču tie var piedāvāt atšķirīgas vērtības atkarībā no vērtēšanas metodes.

Piemēram, izmaksu pieeja aplūko, cik daudz būtu jāmaksā, lai māju atkal veidotu par šodienas cenām. Tas ir veids, kā jūs varētu vēlēties, ja jūs meklējat, lai saņemtu rezerves izmaksu apdrošināšanas polisi jūsu mājās. Pārdošanas salīdzināšanas pieeja aplūko citus mājas pārdošanas apjomus jūsu līdzīga māju rajonā un mēģina novērtēt jūsu mājas vērtību, pamatojoties uz to, ko pašlaik maksā pircēji. Un ienākumu kapitalizācijas pieeja ir īpašs ieguldījumu īpašumu novērtēšanas veids. Tā mēģina prognozēt, cik daudz ienākumu īpašums varētu ražot, pamatojoties uz pašreizējo tirgu.

Iespējams, ka jūsu hipotēkas aizdevējs pieprasīs novērtējumu par pārdošanas salīdzinājumu, taču tas nekad neiesaka informēt par dažādajām iespējām šajā jomā!

Komentāri Par Vietnē: